sikayetkripto
Bugüne Kadar Yanılmadılar, Bitcoin’de Tarihsel Dipleri Bulan Bu 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!
Bugüne Kadar Yanılmadılar, Bitcoin’de Tarihsel Dipleri Bulan Bu 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!

Bugüne Kadar Yanılmadılar, Bitcoin’de Tarihsel Dipleri Bulan Bu 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD‘den gelen düşük enflasyon verisiyle birlikte Dolar endeksinde 9 aylık yükseliş trendi kırıldı.

FED’in faiz artış hızını yavaşlatacağına ve bir süre bu seviyelerde tutacağına dair beklentiler riskli varlıklara olan ilgiyi yeniden yükseltti.

Küresel piyasalarda tam her şey yoluna girerken gelen FTX haberleri Bitcoin‘e olan ilgiyi azaltsa da pek çok indikatör tarihi alım bölgesinde kalmaya devam ediyor.

FTX’in iflası sonrası nasıl bir domino etkisi oluşacağını kimse bilmiyor. Bu nedenle kripto paralarda risk iştahı bir süre daha düşük kalabilir.

Bu yazımızda FTX’in kısa vadede oluşturabileceği türbülanstan bağımsız olarak Bitcoin’in tarihi dip seviyelerde olduğunu gösteren indikatörlerdeki son durumu ele alacağız.

Bitcoin Balanced Price

Balanced price, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı ile transfer fiyatı arasındaki farktır.

Tarihsel olarak baktığımızda fiyat bu seviyenin altına çok nadir düşmüştür. Bitcoin’de dipleri bulmak için kullanılan bir indikatördür. Bu indikatöre göre Bitcoin fiyatı potansiyel bir ayı piyasası dibindedir. Yakın görünümü şu şekilde:

MVRV Z-Score

Uzun vadeli yatırımcıların davranışlarını dikkate alarak hazırlanan MVRV Z-Score indikatörü yaklaşık 5 aydır yeşil bölgede. Bu bölgeye indikten sonra yaşanan önceki fiyat hareketleri incelendiğinde uzun vadeli düşünen yatırımcılar için yeşil bölgenin oldukça iyi fırsatlar sunduğu görülüyor.

Bitcoin Entity-Adjusted LTH-NUPL

Uzun Vadeli Bitcoin cüzdanlarının gerçekleşmemiş kar ve zarar durumunun geliştirilmiş bir versiyonunu gösteren  “Entity-Adjusted LTH-NUPL” verisi yatırımcıların kapitülasyon evresinde olduğunu ve markete teslim olduklarını gösteriyor. Geçmiş verilere baktığımızda kapitülasyon evresinin potansiyel bir dip sinyali olduğunu görüyoruz.

Bitcoin Total Supply in Loss Held by Long-Term Holders

Hali hazırda zararda olan ve uzun vadeli Bitcoin cüzdanları tarafından tutulan dolaşımdaki arz miktarı da tarihsel zirvelerine yakın. Uzun vadeli cüzdan sahiplerinin zararlarının zirveye ulaştığı günlerin Bitcoin için potansiyel bir dip sinyali olduğunu görüyoruz.

Bitcoin Reserve Risk

Bitcoin’de uzun vadeli yatırımcıların risk/ödül oranını görmemize yardımcı olan ve tarihsel olarak dipleri bulmamıza yardımcı olan Bitcoin reserve risk tarihindeki en düşük seviyeye indi. Bu Bitcoin’deki risk ödül oranının bugüne kadar görmediği seviyelere indiğini gösteriyor.

FTX krizinin yaşandığı ve etkilerinin ön görülemediği, korkunun zirve yaptığı bugünlerde bu verileri paylaşmak bizim için de kolay değil. Ancak Bitcoin’in geleceğine ve zincir içi analize inanan yatırımcılar için tarihi alım bölgesinde olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istedik.

Unutmayın kendi riskinizi yönetmek sizin sorumluluğunuzdadır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!