Bugün: Trilyonluk Şirketler Anlaştı! Metaverse Altcoinler İçin Dev Müjde!
Bugün: Trilyonluk Şirketler Anlaştı! Metaverse Altcoinler İçin Dev Müjde!

Bugün: Trilyonluk Şirketler Anlaştı! Metaverse Altcoinler İçin Dev Müjde!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımcılarını dolaylı olarak etkileyecek bu gelişme özellikle metaverse altcoinler için iyi bir fiyat katalizörü olabilir.

16:00
27 Şubat 2023

Okuma Süresi: 2 Dakika Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları ortak bir anlaşmaya imza attı. Sonuçları çok büyük olacak. SEC’in en büyük metaverse fonlarından birini kötü performansı nedeniyle kapattığı gün güzel haber Japonya’dan geldi. Asya bölgesi bugünlerde kripto paraları destekler nitelikte adımlar atıyor. Üstelik bölgedeki yatırımcı talebi de kriptoya artıyor.

İçerik Rehberi

Metaverse MüjdesiJaponya Metaverse Ekonomik Bölgesi Metaverse Müjdesi Fujitsu Ltd. ve Mitsubishi Corporation’ın da aralarında bulunduğu bir grup büyük Japon teknoloji şirketi, ülkenin metaverse sektörünün ilerlemesine yardımcı olmak için yeni bir anlaşma imzaladı. Sadece Fujitsu bile 3,6 Trilyon JPY piyasa değerine sahip ve dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinden biridir. Genellikle eski teknoloji sektörüyle anılan bir ülke olan Japonya’da, bir grup tanınmış teknoloji şirketi bugün “Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi” için toplandı. Asya piyasalarındaki genişlemeyle birlikte metaverse alanında daha büyük hamlelerin gelmesini sağlayacak bu adımın önemini gelecekte daha iyi anlayacağız. Metaverse dahil Web3 hikayesinin temelini oluşturan şey kripto para şirketleri ve yıllardır biriken tecrübeden istifade etmek için kripto şirketleriyle iş birliği yapmak isteyen çok fazla dev teknoloji şirketi bulunuyor. Hatta hali hazırda yapılan önemli anlaşmalar da var. Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi’nin oluşturulmasının yanı sıra anlaşmanın odak noktası, bir sonraki metaverse gelişim dalgasını ateşleyecek olan “Ryugukoku” adlı açık bir metaverse altyapısı oluşturmak. Bu açık metaverse altyapısı, çeşitli platformlarda kullanıcılar ve geliştiriciler için birlikte çalışabilir araçlar oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca kurumsal dijital dönüşüm için yeni bir sosyal altyapı görevi görecek. Anlaşmanın şartlarına göre, anlaşmayı imzalayan şirketler Ryugukoku’yu oluşturmak için “ilgili teknolojilerini ve hizmetlerini” entegre edecekler. Buna oyunlaştırma, fintech ve bilgi ve iletişim teknolojileri de dahildir. Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi, nihayetinde Japonya’daki tüketicilere sunulan farklı metaverse hizmetler ve platformlar arasındaki birlikte çalışabilirliğin bir sonucu olacak bir ekosistem olacak. Anlaşmada ayrıca gelecekte “bu altyapının Japonya dışındaki şirketlere ve devlet kurumlarına sağlanması” olasılığından da bahsediliyor. Metaverse hakkında daha fazla bilgi için bilgilendirici videomuza da göz atabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda popüler kripto tabanlı metaverse girişimlerinin projeye dahil edildiği haberlerini görebiliriz. Bu durum SAND. MANA, AXS, APE gibi bu alandaki popüler girişimler için ciddi fiyat katalizörü olabilir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!