Ülkelerin Gündeminde Kripto Para Regülasyonları Var! Tayvan’dan İlk Hamle Geldi!
Ülkelerin Gündeminde Kripto Para Regülasyonları Var! Tayvan’dan İlk Hamle Geldi!

Bu Ülkeden Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kısıtlamalar Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Block’un haberine göre, Tayvan hükümetinden bir yetkili ülke mali gözlemcisinin kripto para şirketleri için rehber niteliğinde olacak taslağın bu ay sonuna kadar yayınlanacağını söyledi.

Hükümet yetkilisi kripto şirketleri için yol gösterici nitelikteki ilkelerin bir parçası olarak, offshore kripto borsalarının uygun uyumluluk kaydı olmadan ülkede faaliyet göstermesini kısıtlamayı planladıklarını ifade etti.

Ayrıca yerel haber ajansı CNA da bugün, Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC) tarafından hazırlanan10 İlke taslağının hazır olduğunu yazdı.

Hükümet yetkilisi yabancı kripto para borsalarının uygun şekilde kayıt yaptırması gerektiğine dikkat çekerek borsaların uygun şekilde kayıt yaptırmaması ve kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine uyumlarını FSC’ye beyan etmemesi durumunda ülkede faaliyet göstermesine izin verilmeyeceğini belirtti.

Bu noktada hatırlanacağı üzere dünyanın en büyük kripto para borsası Binance de AML uyumluluğu için Tayvan’da başvuru yapmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance Asya’daki Genişlemesini Sürdürüyor! Bu Ülkede Yeni Başvuru Yaptı!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!