sikayetkripto
Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!
Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!

Bu Borsa Alameda’nın Bitcoin’i Dumplamasını Önledi! İşte Detaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX’in ve kardeş şirketi Alameda Research’ün iflası kripto piyasasında şok etkisi yaşattı ve çok sayıda yatırımcıların zarar etmesine neden oldu.

FTX eski CEO’su SBF, Kasım ayının ortalarında FTX ve Alameda için iflas başvurusunda bulundu. İflas prosedürü işlemeye devam ederken Alameda ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Bitcoin (BTC) borsası BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, Alameda Research’ün FTX’in 11 Kasım’daki iflas başvurusundan önce 3.000 Wrapped Bitcoin (wBTC) kullanmaya çalıştığını söyledi.

Kripto MakerDAO delegesi Chris Blec’in ev sahipliğinde gerçekleşen bir Twitter AMA oturumunda konuşan BitGo CEO’su, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bir Alameda temsilcisi iflastan günler önce 50 milyon dolar değerinde wBTC kullanmak istediğini söyledi.

Ancak olağan güvenlik doğrulama sürecinde başarısız olması nedeniyle talebini reddettik.”

wBTC‘ye sahip olan her firmanın tüm operasyonel personelini tanıdıklarını belirten CEO, Alameda temsilcisinin güvenlik doğrulama sürecini geçmediğini ve wBTC yakma işlemine aşina olmadığını söyledi.

Bu durumdan şüphelendiklerini ifade eden ünlü CEO Mike Belshe, “Biz BitGo olarak wBTC kullanmak isteyen kişinin kim olduğunu bilmemiz gerektiğini söyledik. Biz bu konularda Alameda’dan cevap beklerken, onlar (FTX ve Alameda) iflas etti ve tabii onlar iflas edince her şey durdu.” dedi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!