sikayetkripto
Kaliforniyalı Şirket, Nakit Rezervlerini Bitcoin’e Dönüştürmeye Başladığını Açıkladı!
Kaliforniyalı Şirket, Nakit Rezervlerini Bitcoin’e Dönüştürmeye Başladığını Açıkladı!

Bu Altcoinin Yöneticileri Kasayı Boşaltmış!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Haziran ayında para çekme işlemlerini durduran ve sonrasında Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan kripto para borç verme platformu Celsius‘da sular durulmuyor.

Şirketin CEO’su Alex Mashinsky ve kurucu ortağı Daniel Leon’un istifa etmesinden sonra yeni mahkeme kayıtları ortaya çıktı.

Bu kayıtlara göre, Celsius’un üst düzey üç yöneticisi, Mayıs ve Haziran 2022 tarihleri arasında 56.12 milyon dolar değerinde kripto para birimi çekti.

Bu zaman aralığı şirketin para çekme işlemlerini askıya alıp iflas başvurusunda bulunmadan hemen öncesine denk geliyor.

Bu bağlamda kayıtlara göre, Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky, eski CSO’su Daniel Leon ve CTO’su Nuke Goldstein’ın şirketin saklama hesaplarından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDC (USDC) ve CEL (CEL) tokenini iflas başvurusunda bulunmadan hemen önce çektiği iddia ediliyor.

“Kayıtlara göre, şirketin CEO’su Mashinsky Mayıs 2022’de kripto para biriminden yaklaşık 10 milyon dolar,

Daniel Leon, 27 Mayıs ile 31 Mayıs arasında yaklaşık 7 milyon dolar ve teminat olarak adlandırılan 4 milyon dolar değerinde ek CEL tokeni,

Nuke Goldstein ise yaklaşık 13 milyon dolar ve ek olarak 7.8 milyon dolar değerinde CEL” çekti.”

Ne Olmuştu?

Celsius, piyasa koşullarını gerekçe göstererek Haziran ayında tüm müşteri para çekme işlemlerini dondurduktan bir ay sonra yani Temmuz ayında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

İflas mahkemesi Celsius’un varlıklarını açık artırmayla satmaya devam ederken son iki hafta içinde hem CEO Alex Mashinsky hem de Daniel Leon istifa ettiler.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Celsius CEO'su İstifa Etti, CEL Fiyatı Düştü!

Yayınlanan bir mahkeme belgesinde ise mahkeme, Celcius’un borçlu olduğu tüm müşterileri temsil eden Teminatsız Alacaklılar Komitesi’ne (UCC) mali durumu ve nakit yönetimi hakkında düzenli olarak güncellemesi için Celsius’a talimat verdi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!