Cardano (ADA) İçin Önemli Gelişme: Resmen Duyuruldu!
Cardano (ADA) İçin Önemli Gelişme: Resmen Duyuruldu!

Bu Altcoinin Geliştiricileri, Projeyle İlgili Önemli Yenilikleri Açıkladılar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA) altcoininin ekosisteminde yapılan bazı önemli iyileştirmeler, bu ekosistemde faaliyet gösteren çeşitli geliştiriciler tarafından bugün açıklandı. Yenilikler hem blok zincirinin kendisini hem de üzerine inşa edilen merkezi olmayan uygulamaları içeriyor.

Altcoin Cardano’nun (ADA) Başlıca Yenilikleri Geliştiriciler Tarafından Açıklandı

İlk gelişme CIP-1694 olarak adlandırılan ve kısaltması Cardano İyileştirme Önerisi anlamına gelen yeniliktir. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ile birlikte geliştirilen bu yenilik, Cardano’da Voltaire aşamasına geçişin öncüsü olacak bir zincir içi yönetim mekanizmasıdır.

Charles Hoskinson Twitter’da şunları paylaştı:

Topluluğun bu süreçten geçtiğini görmek sevindirici. Cardano’daki herkesi CIP’yi okumaya ve hem lehte hem de aleyhte görüşlerinizi paylaşmaya davet ediyorum.

Glad to see the community going through this. I'd encourage everyone in cardano to do readings of the CIP and share your opinions both pro and con https://t.co/rvJ8eXTld1

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) December 19, 2022

Geliştirici Jared Cordouan tarafından Kasım ayı sonlarında ortaya atılan teklif şu anda oylama sürecinde.

Hoskinson tarafından açıklandığı üzere Voltaire’in Cardano ağının gelişimindeki en son aşama olması ve merkezi olmayan yönetimin nasıl yapıldığına dair sektörün geri kalanı için bir örnek teşkil etmesi amaçlanıyor.

Son zamanlardaki bir diğer önemli yenilik ise dcSpark ekibi tarafından Cardano yerel tokenları için bir fiyat endeksi geliştirilmesidir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Çöküşünü Doğru Tahmin Eden Şirket, Yeni İddiasını Açıkladı!

Buradaki fikir, endeksin bir API ya da üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan yerel olarak ve ücretsiz bir şekilde dağıtılabilmesidir. Referans olması açısından, Cardano’daki yerel token sayısı şu anda 7 milyonun üzerindedir.

Cardano, kripto endüstrisinde en aktif olarak geliştirilen projelerden biri olmaya devam ediyor. U.Today tarafından bildirildiği üzere Cardano, GitHub’da Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM) ve Ethereum’dan (ETH) daha fazla günlük geliştirme faaliyetine sahiptir.

Cardano (ADA) bu yazının yazıldığı sıralarda 0.2580 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!