Bu Altcoin’de Görenin Dönüp Bir Daha Baktığı 59 Milyon Dolarlık Şok! Unutuldu!
Bu Altcoin’de Görenin Dönüp Bir Daha Baktığı 59 Milyon Dolarlık Şok! Unutuldu!

Bu Altcoin’de Görenin Dönüp Bir Daha Baktığı 59 Milyon Dolarlık Şok! Unutuldu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Arbitrum Vakfı, hafta sonu AirDrop taleplerinin sona ermesiyle birlikte 69 milyon sahipsiz ARB token’inin ağ hazinesine aktarıldığını açıkladı. Bu token’ler, ARB’nin toplam arzının yüzde 0,69’unu oluşturuyor ve 59 milyon doların üzerinde bir rakama karşılık geliyor. Şu anda yaklaşık 3 milyar dolar değerinde ARB token’inin kontrolü Arbitrum hazinesinde. Piyasaya etkisi: Nötr
10:48
25 Eylül 2023

Arbitrum (ARB) Blockchain‘inin geliştirilmesinden sorumlu olan Arbitrum Vakfı, 24 Eylül’de yaptığı açıklamada hafta sonu AirDrop için beklentilen tokenler için talep süresinin sona ermesiyle birlikte 69 milyon adet sahipsiz ARB token’inin ağ hazinesine aktarıldığını bildirdi.

İçerik Rehberi

Toggle59 Milyon Dolarlık ARB Arbitrum Hazinesine Aktarıldı3 Milyar Doalrlık ARB’nin Kontrolü Arbitrum Hazinesinde 59 Milyon Dolarlık ARB Arbitrum Hazinesine Aktarıldı Teknik belgelere göre, sahipsiz token’ler ARB‘nin 10 milyar adetlik toplam arzının yüzde 0,69’una karşılık geliyor. Dune Analytics’den alınan veriler ise AirDrop’a katılımı uygun kullanıcıların yüzde 93’ünün token’leri talep ettiğini, geri kalanının ise token’lar için talepte bulunmadığını gösteriyor. Söz konusu token’ler mevcut fiyatlarla 59 milyon doların üzerinde bir rakam karşılık geliyor. Bilindiği gibi ARB token‘i Mart ayının sonunda uygun kullanıcılara AirDrop yoluyla dağıtılmış ve gerçekleştirilen AirDrop büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. 23 bin tekil kullanıcı AirDrop’un gerçekleşmesinden saatler sonra 42 milyon adetten fazla ARB için talepte bulundu. Bilmeyenler için AirDrop, kripto para piyasasında zaman zaman görülen, coin veya token’lerin projelerden kripto para kullanıcılarına talep üzerine ve/veya otomatik olarak aktarılması anlamına gelmektedir. 3 Milyar Doalrlık ARB’nin Kontrolü Arbitrum Hazinesinde ARB’nin faaliyete geçmesinin ardından AirDrop için son talep tarihi 24 Eylül 2023 olarak belirlenmiş olsa da, Ağustos ayında yapılan bir yönetişim oylamasında Arbitrum topluluk üyesi yoav.eth bu token’lerin sonsuza dek kilitlenerek geride bırakılması yerine Arbitrum hazinesine aktarılmasını teklif etmişti. Teklif, oylamaya katılan ARB sahiplerinin yüzde 99,96’sından onay alarak kabul edildi. Blockchain verilerine göre Arbitrum’un hazinesi, 24 Eylül’de gerçekleştirilen transferlerin ardından şu anda yaklaşık 3 milyar dolar değerinde ARB token’i tutuyor. Güncel verilerle ARB’nin fiyatı, son 24 saatte yüzde 1,31 düşüşle 0,8114 dolardan, 1 milyar dolar piyasa değeriyle işlem görüyor. CoinMarketCap verileri ARB’nin son 24 saatteki işlem hacminin yüzde 39,56 artarak 74 milyon doların üzerine, 75.66 milyon dolara çıktığını gösteriyor. ARB’de tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 11,80 dolarla 23 Mart 2023 tarihinde kaydedilmişti. Popüler altcoin güncel fiyatlarla ATH’ının yüzde 93,12 altında işlem görüyor. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!