Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı: Fiyat Keskin Düştü!
Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı: Fiyat Keskin Düştü!

Bu Altcoin Hack Saldırısına Uğradı: Fiyat Keskin Düştü!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu, BadgerDAO, “yield vault” protokolünden 100 milyon dolarlık çeşitli kripto para birimlerinin çalınmasıyla bir saldırıya kurban giden en son platform oldu. Blockchain güvenliği üzerine çalışan bir şirket olan PeckShield’ın raporuna göre tek bir kullanıcı, 896 Bitcoin (BTC) kaybetti. Bu sırada, platformun altcoin projesi BADGER yüzde 15’lik değer kaybı yaşadı. Kriptokoin.com olarak detayları bildiriyoruz…

DeFi platformu hacklendi: Altcoin fiyatı sert düştü

Ethereum üzerinde çalışan ve Bitcoin odaklı DeFi projesi BadgerDAO, bir front-end saldırısı sonucu 100 milyon dolar kaybetti. Kullanıcılar ilk olarak Çarşamba gecesi protokolün Discord’unda olası sorunları bildirdiler. Topluluk kanallarındaki mevcut spekülasyonlar, saldırının temel protokol sözleşmelerinde değil, Badger.com kullanıcı ara yüzündeki bir istismarın sonucu olduğu yönünde. Etkilenen birçok kullanıcı, yield farming ödüllerini talep ederken ve Badger kasaları ile etkileşime girerken, cüzdan sağlayıcılarının ek izinler için sahte taleplerde bulunduğunu fark ettiklerini bildirdi.

Badger has received reports of unauthorized withdrawals of user funds.

As Badger engineers investigate this, all smart contracts have been paused to prevent further withdrawals.

Our investigation is ongoing and we will release further information as soon as possible.

— ₿adgerDAO 🦡 (@BadgerDAO) December 2, 2021

Gözlemciler, hackerın etkilenen cüzdanlardan 185 WBTC, 136.000 cvxCRV, 64.000 veCVX ve çeşitli formlarda BTC aldığını söylüyor. Sözleşmeler durdurulmuş olsa da, topluluk üyeleri mevduat sahiplerinin kötü niyetli sözleşme izinlerini iptal etmek için Debank ve Unrekt gibi araçları kullanmasını tavsiye ediyor. Bu sırada, PeckShield’a göre bir kullanıcı, yaklaşık 50 milyon dolar değerinde 896 Bitcoin kaybetti.

One most affected user (w/ the loss of ~900 BTC): 0x53461e4fddcc1385f1256ae24ce3505be664f249. And here is the transfer-out tx: 😭https://t.co/megVFFy2Z8

— PeckShield Inc. (@peckshield) December 2, 2021

Son olarak, saldırı haberinin yayılmasıyla, BADGER sahipleri satışa geçmiş gibi görünüyor. BadgerDAO’nun yönetişim ve ödül tokenı olan BADGER, son 24 saatte yüzde 15’lik bir kayıp yaşadı ve son 24 saatte 28.48 dolardan 22.15 dolara keskin bir düşüş kaydetti. Yazım sırasında 22.79 dolardan el değiştiriyor. Altcoin’in bir haftalık grafiği ise şu şekilde:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bunu paylaş:

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!