featured

Bu 5 altcoin’de nabızlar tutuldu: Düşüş devam edebilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase sitesinin çökmesiyle beraber büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) hangi altcoin’leri yıkıp geçti?

Sabah saatlerinde çöken Coinbase sitesi, kripto endüstrisine darbe vurdu. Bu haber ile birlikte yönünü aşağı çeviren Bitcoin, yüzde 2,20 değer kaybetti. Birkaç gündür kötü giden altcoin’ler, bu gelişmeyle birlikte adeta sarsıldı. Son 24 saatte yaşadıkları düşüşler ile hangi altcoin’ler yatırımcısını korkuttu?


1- dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminin popüler memecoin olan WIF, son 24 saatte yüzde 12 değer kaybetti. Bu düşüşüyle birlikte listenin ilk sırasına yerleşen altcoin, yatırımcısı ve memecoin trendi adına panik yarattı. WIF’te düşüş devam ettiği sürece Solana ekosistemindeki memecoin’lere ilgi azalabilir.


2- Helium (HNT)

Madencilerin tercih ettiği popüler altcoin’lerden HNT, son 24 saatte yüzde 9,60 düşüş yaşadı. Bitcoin’deki geri çekilmeye dayanamayan HNT, listeye ikinci sıradan dahil oldu. HNT yatırımcılarındaki gergin bekleyiş devam ediyor.


3- Injective (INJ)

2024’ün başlarında iyi bir performans ortaya koyarak sektöre damga vuran INJ, şu sıralarda satış baskısıyla boğuşuyor. Son 24 saatte yüzde 8,50 düşüş kaydetti. Kripto yatırımcılarının yeni trendlere ve projelere yönelmesi INJ’i arka plana itti. Ekosistemden iyi haberler gelmediği sürece INJ’de düşüş devam edebilir.


4- Jupiter (JUP)

Solana’nın en büyük DEX’i olan JUP, son 24 saatte yüzde 8,20 değer kaybetti. Solana’nın nispeten sağlam durmasına rağmen JUP’un bu denli düşmesi, haliyle de kafaları karıştırdı.


5- Akash Network (AKT)

Bulut hizmet sağlayıcısı alanının popüler altcoin’lerinden AKT, son 24 saatte yüzde 7,80 düşüş yaşadı. Son günlerde yukarı yönlü ivme yakalayan AKT, bu düşüşüyle ivmesini kaybetmiş görünüyor. AKT için 4,50 dolar bandı kısa/orta vadede belirleyici olacak gibi görünüyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!