sikayetkripto
Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!
Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!

BTC Madencilik Şirketi Zor Durumda

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika merkezli dev Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunduğu bir dosyada şirketin Kasım 2023’ten sonraki dönem için ekstra bir likidite ihtiyacı olduğunu raporladı.

SEC raporunda şirkete dair şu ifadeler kullanıldı:

“Finansman ve sermaye piyasası üzerinden fon sağlama miktarı, bir çok risk içeriyor. Mevcut piyasa koşulları, fona erişim imkanını azalttı. Madencilik şirketinin Kasım 2023’e kadar faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi şüphe taşıyor.”

Core Scientific Zarar Açıklamaya Devam Ediyor

Bitcoin madencilik şirketi geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Core Scientific, geçtiğimiz döneme göre gelirlerini %0,9 düşüşle 162 milyon $ olarak bildirdi. Şirketin ettiği çeyreklik zarar ise 434 milyon dolar oldu. Kripto madencisi, yılın 2. çeyreğinde 862 milyon dolarlık astronomik bir zarar etti.

Şirket, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada ellerindeki nakitin yıl sonuna kadar tükenme ihtimalinin olduğuna dair bir uyarı yayınladı.

Kripto Madencileri Zor Günler Yaşıyor

Kripto madenciliği sektörü son yılların en sıkıntılı dönemini geçiriyor. Kripto fiyatları düşerken aynı anda enerji maliyetlerinin yükselmesi şirketleri mali açıdan zorluyor. Dev madencilik şirketlerinden Compute North yakın zamanda iflasını verirken, Argo ise negatif nakit akışı problemi yaşadığını duyurdu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Madenci Satışı Yedi Yılın Zirvesinde! Daha Fazla İflas Kapıda!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!