sikayetkripto
Brezilya’da Toplam Kripto Para Kullanıcı Sayısı Açıklandı!
Brezilya’da Toplam Kripto Para Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

Brezilya’da Kriptoya İlgi Hisse Senetlerini Geçti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel ekonomide yaşanan belirsizlik ortamı var olmaya devam ederken Güney Amerika’nın en büyük ülkelerinden Brezilyalı yatırımcılar ile yapılan bir anket, şartlar ne olursa olsun kriptoya olan ilginin artmaya devam ettiğini gösterdi.

Ülkede özel bir kuruluşun düzenlediği yatırım anketine göre kripto paralara olan ilgi, hisse senetleri ve değerli metal piyasalarını geçti.

Anket katılımcılarına sorulan “2023 yılında hangi yatırım ürününü tercih etmeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna en sık gelen yanıt kripto paralar oldu. Örneklemin üçte biri, önümüzdeki yıl kripto yatırımı yapmak istediğini belirtti.

Konut ve hisse senedi piyasalarıyla ilgilenen yatırımcıların oranı ise sırasıyla %26 ve %22 oldu. Değerli metal yatırımı yapacağını belirten yatırımcılar ise %9 ile kısıtlı kaldı.

Brezilya’da Halk Kripto Paraları Kullanıyor

Brezilya’da düzenlenen ankette gelecek yatırım planlarının yanında katılımcılara günümüzde hangi finansal ürünleri kullandığı veya satın aldığı da soruldu.

Ankete katılan Brezilyalı vatandaşların %72’si kredi kartı hizmeti aldığını belirtirken kripto paraları aktif olarak kullananların oranı ise %26 oldu.

Hükümet, Kriptonun Üzerine Gitmiyor

Bir çok ülkede kripto paraların kısıtlanması tartışılırken Brezilyalı yasa yapıcılar kripto faaliyetlerinin üzerine gitmeyi şu anlık tercih etmiyor. Ülkenin borsasında Bitcoin ve Ethereum ETF’leri listelenirken, Nubank gibi bankacılık firmaları da kullanıcıların kripto talebine çeşitli hizmetler sunarak yanıt veriyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!