MEXC
sikayetkripto
Brezilya Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’ndan Bitcoin Borsası Açıklaması!
Brezilya Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’ndan Bitcoin Borsası Açıklaması!

Brezilya’da Kripto Para Yasasının Hayata Geçmesine Saatler Kaldı! Sektör İçin İyi Mi Kötü Mü?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya’daki kripto para birimi düzenlemesi yerel saatle gece yarısı yasalaşmaya hazırlanıyor.

Devlet Başkanı Veto Etmezse Brezilya’da Büyük Kripto Para Yasası Saatler Sonra Hayata Geçecek

İki hafta önce ülkenin Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan tasarı, sanal varlık sağlayıcılarını düzenlemeyi amaçlıyor. Görevden ayrılacak olan Devlet Başkanı Jair Bolsonaro gün sonuna kadar veto etmezse, tasarı otomatik olarak yasalaşacak.

Brezilya, sektörde devrim yaşatan basit, neredeyse ücretsiz ödeme sistemi olan PIX’i üreterek dijital ödeme yeniliklerinin ön saflarında yer almıştı. Merkez bankasının da şu anda test ettiği ve 2024 yılında çıkarmayı planladığı bir dijital para birimi var.

Blocknews’e göre, sektör için bir düzenleyici de atanacak ve sektör bunun Brezilya Merkez Bankası olmasını bekliyor. FTX’in yasadışı bir şekilde müşteri fonları ile şirket fonlarını karıştırmasının ardından Brezilya’da kripto paraları düzenleyecek kurumun bu fonların ayrı tutulması konusunda bir adım atması bekleniyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Brezilya'da Kriptoya İlgi Hisse Senetlerini Geçti!

Önerilen yasa ayrıca kamu kurumlarının kripto para tutmasına da izin veriyor.

Yerel medyaya göre yasa tasarısı, yerel olarak aktif olan tüm kripto sağlayıcılarını ülkede fiziksel bir varlığa sahip olmaya zorlayacak ve yeni kuralları ihlal edenler için para cezaları ve hatta hapis cezaları getirecek. Medyaya göre tasarı, şirketlere kurallara uymaları için bir süre tanıyacak.

Brezilyalı kripto savunucuları, sektörde kurallar oluşturmanın önemli olduğunu söyleyerek tasarıyı destekledi. Ülke, 2022 Chainalysis verilerine göre, kripto için küresel olarak en aktif 10 pazardan biri.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!