NFTPump
Bir Şehir Daha Bitcoin ile Vergi Ödenmesine İzin Verecek!
Bir Şehir Daha Bitcoin ile Vergi Ödenmesine İzin Verecek!

Brezilya’da 6 Kripto Para Borsasında Polis Araması Gerçekleştirildi: İşte Nedeni!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya Federal Polisi, kripto paraların kullanımını içeren vergi kaçakçılığı ve kara para aklama soruşturması kapsamında adı açıklanmayan altı kripto borsasına baskınlar düzenledi.

Resmi bir polis raporuna göre, Brezilya vergi dairesi ile birlikte yürütülen Colossus Operasyonu’nun bir parçası olarak Federal Polis, Sao Paulo’daki bir ceza mahkemesi tarafından verilen 101 emri yerine getiriyor.

Bunlar arasında iki tutuklama emri ve 37 arama ve el koyma emri bulunuyor.

Söz Konusu Kripto Para Borsalarının Varlıkları Donduruldu

Buna ek olarak polis, soruşturma altındaki kişilerin sahip olduğu yaklaşık 238 milyon dolarlık varlık ve menkul kıymetin dondurulmasını emretti ve ayrıca soruşturma altındaki 28 borsa tarafından tutulan açıklanmayan miktarda kripto para ve diğer sanal varlıklara el koydu.

Soruşturmalar, Brezilya Mali İstihbaratı tarafından yürütülen ve kripto varlıklarının ticaretiyle bağlantılı şüpheli banka faaliyetlerini tespit eden bir rapordan kaynaklandı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Brezilya'da Toplam Kripto Para Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

İddia edilen suçlar 2017 ve 2021 yılları arasında meydana geldi, ancak Brezilya polisine göre soruşturmalar devam ediyor.

Bitcoin ve kripto paraların 2021 yılında hiç olmadığı kadar popülerleşmesiyle birlikte dünya çapında düzenleyiciler bu varlıkların alınıp satıldığı borsalardan lisans talep etmeye başlamıştı.

Buna ek olarak borsaların kimliksiz kripto varlık satışına aracılık etmemesi isteniyor. Bu talep nedeniyle daha önce KYC (müşterini tanı) işlemleri uygulamayan çok sayıda borsa bunları uygulamaya başlamıştı. Birçok kripto borsası yerel düzenleyiciler ile işbirliğine gitme kararı almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!