İki Fintech Şirketi, Blockchain Yatırım Ürünü Hazırladığını Açıkladı
İki Fintech Şirketi, Blockchain Yatırım Ürünü Hazırladığını Açıkladı

Brezilya, Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemine Geçiş Yapıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya hükümeti, blockchain tabanlı bir dijital kimlik kartı başlatarak dijital dönüşüm yolunda önemli bir adım attı.

Şimdilik zincir üzerinde kimlik belgesi düzenleyen ilk üç eyalette aktif olan girişim, 6 Kasım’a kadar ülke çapında kimlik belgelerinin blockchain teknolojisi aracılığıyla düzenlenmesini hedefliyor.

Brezilya yeni bir ulusal kimlik kartının uygulanmasında ilerleme kaydederken hükümet, federal gelir idaresi ve sivil kimlik kuruluşları arasında veri güvenliğini artırmak için de bir blok zinciri ağı geliştirdi.

Ağ, gelir idaresinin b-Cadastros olarak bilinen ortak kayıt defterini destekleyecek ve yeni kimlik kartlarını ve vergi kayıt numaralarını aramak, düzenlemek ve değiştirmek için kullanılacak.

Ulusal Sivil Kimlik Kartı (ICN), Brezilya’nın mevcut kağıt kimlik kartlarının geliştirilmiş bir versiyonu olacak. Proje, ülkenin sivil kimlik sistemini merkezileştirmeyi ve kamu hizmetlerine çevrimiçi erişen kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için ICN veritabanını kullanmayı amaçlıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Kurumsal Dev Kripto Para Şirketi, Binance’ten Yüklü Altcoin Çekimi Yaptı: İşte Portföyü

Yeni plastik kart, kullanıcıların belgenin tek bir dijital versiyonunu oluşturmasına olanak tanıyor ve basılı bir QR kodu aracılığıyla doğrulamayı mümkün kıldığı için daha güvenli olduğuna inanılıyor. Blockchain özellikli kimlik sayesinde Brezilya hükümeti süreçleri merkezileştirmeyi ve dolandırıcılık ile yasadışı faaliyetleri azaltmayı da umuyor.

Platformu Brezilya’nın devlete ait bilişim hizmetleri şirketi olan Federal Veri İşleme Servisi (Serpro) geliştirdi. Serpro’nun başkanı Alexandre Amorim, “b-Cadastros blockchain platformunun kullanımı, Ulusal Kimlik Kartı projesinin güvenliği ve güvenilirliği için önemli bir belirleyici olacak” dedi.

Amorim, “Blockchain teknolojisi kişisel verilerin korunmasında ve dolandırıcılığın önlenmesinde temel bir rol oynayarak Brezilya vatandaşları için daha güvenli bir dijital deneyim sağlıyor” dedi.

Kripto paraların temel teknolojisi olan blockchain’in, 90’lı yıllardaki internet kavramına benzer özellikler taşıdığı düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!