sikayetkripto
Brezilya CBDC’si İçin 9 Ortak Proje Seçti
Brezilya CBDC’si İçin 9 Ortak Proje Seçti

Brezilya Bitcoin’e (BTC) Onay Verdi, Fiyat Yükseldi! İşte Son Durum!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkeler kripto para birimlerine yönelik yaklaşımlarını belirlemekte zorluk yaşarken Brezilya’dan sevindirici bir haber geldi.

Brezilya Temsilciler Meclisi kripto para birimlerinin ülke içerisinde ödeme aracı olarak kullanılmasını yasallaştıran düzenlemeyi onayladı ve yürürlüğe girmesi için Cumhurbaşkanı’na sundu.

Söz konusu yasa ile kripto para birimleri ve Bitcoin ülkede yasal para birimi statüsüne erişemese de mal ve hizmet alımlarında kripto para birimleri kullanılabilecek. Bu yasal düzenleme ekosistemin büyümesi için önemli kabul ediliyor.

Hali hazır pek çok ülkede kripto para birimlerini almak ve saklamak yasalken, bunları mal ve hizmet alımında kullanmak yasak. Bu ülkelerden birisi de Türkiye. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Nisan 2021’de çıkardığı yönetmelikle kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklamıştı.

Brezilya’nın bu hamlesi sektörün ülkedeki gelişimi ve kripto para birimleri için büyük bir destek olarak nitelendiriliyor.

Uzun süredir kötü haberlerin etkisinde kalan Bitcoin‘de bu pozitif gelişmeye bir tepki vererek 17162$ seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin’in gelen ilk pozitif haberde hemen yukarıya çıkması markette iştah olduğunu ancak bunun daha fazla pozitif haberle desteklenmesi gerektiğini gösteriyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!