sikayetkripto
Borsalardan Bitcoin Çıkışı Dibi Buldu!
Borsalardan Bitcoin Çıkışı Dibi Buldu!

Borsalardan Bitcoin Çıkışı Dibi Buldu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsalarından Bitcoin (BTC) çıkışı, Kasım ayındaki verilere oranla yüzde 93‘lük bir düşüş yaşadı.

Kripto para piyasasında yaşanan ayı yönlü trend, borsalardaki BTC hareketliliğini de tetikliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, piyasa koşullarına göre kripto para birimlerine yön veriyor. Özellikle FTX ile başlayan süreç, kripto para borsalarının güven kaybetmesine yol açtı. Merkezi bir borsanın çökmesi, Bitcoin yatırımcılarını endişelendirdi. Bu nedenle borsalardan, 14 Kasım tarihinde rekor seviyede BTC çıkışı gerçekleşti. Sadece bu tarihte, 142.788 adet BTC merkezi borsalardan çekildi. Zor süreçlerden geçen ve volatilite yaşayarak düşüş sergileyen BTC, son zamanlarda stablecoin gibi hareket ediyor.

Merkezi Borsalardan Bitcoin Çıkışı Düştü, BTC için Dip Bölge Bulunmuş Olabilir

Glassnode Bitcoin VerileriGlassnode tarafından hazırlanan Bitcoin çıkışı verisi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), merkezi borsalardaki çıkışına oran ile daha hafif bir volatilite sergiliyor. BTC, 100 ila 500 dolar arasında hareketliliğini sürdürüyor. Aralık ayında merkezi borsalardan, 9.352 adet BTC çıkışı gerçekleşti. Bu durum, yatırımcıların mevcut piyasa koşullarına uyum sağladığını gösteriyor.

En hareketsiz” ay olarak tabir edilen Aralık‘ta, BTC için toparlanma süreci yaşandı. FTX olaylarının ve beraberinde gelen iflasların etkisi geçmeye başladı. Yatırımcılar, BTC tarafında dip bölgelerin bulunmuş olabileceğini düşünmeye başladı.

Ayrıca, merkezi borsalardan en son bu kadar düşük çıkışın gerçekleştiği tarih Mayıs ayı oldu. BTC, yedi ay önceki durumuna dönmeyi başardı.

Diğer taraftan, borsaların 2.252 milyon adet BTC bakiyesi dikkat çekti. Ocak ayına göre bu seviye yüzde 21‘lik bir düşüşü temsil etti. Ocak ayında, merkezi borsalarda 2.845 milyon adet BTC bulunuyordu.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!