Bloomberg stratejisti McGlone: Bitcoin’de 20 binlik seviye, geçmişin 5 bin doları olabilir!
Bloomberg stratejisti McGlone: Bitcoin’de 20 binlik seviye, geçmişin 5 bin doları olabilir!

Bloomberg stratejisti McGlone: Bitcoin’de 20 binlik seviye, geçmişin 5 bin doları olabilir!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Cuma akşamı 20 bin dolar seviyesinde de tutunamadı ve tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, bir önceki döngünün zirvesini de aşağıya doğru kırmış oldu. Bloomberg’in baş emtia stratejisti olan ve düzenli olarak piyasaları yorumlayan Mike McGlone ise 20 bin dolar seviyesinin geçmişteki 5 bin dolara tekabül edebileceğini belirtti.

“Yılın ilk yarısında bu düşüş mantıksız değil”

Twitter hesabından son düşüşleri bir grafik paylaşarak değerlendiren McGlone şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’de 20 bin dolarlık fiyat seviyesi, geçmişin 5 bin doları olabilir. Fiyat çok düşük seviyelere yaklaştığı için, Bitcoin’in küresel benimsenmesine karşı, azalan arzın erken dönemlerinin temel durumu geçerli olabilir. Tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından birinin, yılın ilk yarısında bu şekilde bir düşüş göstermesi mantıksız değil”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

McGlone’un paylaştığı grafikte, daha önce yaşanan yükselişlerin ardındans ert bir düşüş hareketi geldiği, ve bu düşüşlerden sonra ise çok daha sert yükseliş hareketlerinin yaşandığı görülüyor. McGlone, bu yorumu yapmak için ise 100 günlük hareketli ortalamayı baz alıyor.

100 bin tahmini geçerli olmadı

Hatırlanacağı üzere McGlone, geçen sene yine Mayıs ayında başlayan ve Haziran ayında sertleşen düşüş hareketinde Bitcoin’in 100 bin doalra gitme olasılığının 20 bin dolara düşme olasılığından daha yüksek olduğunu belirtmişti. O dönem en büyük kripto para 29 bin dolara kadar düşmüş ancak daha sonra Temmuz ayında toplarlanmış ve Sonbahar aylarındaki yükselişle Kasım’da 69 bin dolara kadar yükselmişti. Ancak McGlone’un da içinde bulunduğu birçok analistin 100 bin dolarlık tahmini ise geçerli olmamıştı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!