sikayetkripto
Bloomberg, Binance CEO’su CZ Hakkında Flaş Bir İddia Ortaya Attı: CZ’den Yalanlama Geldi!
Bloomberg, Binance CEO’su CZ Hakkında Flaş Bir İddia Ortaya Attı: CZ’den Yalanlama Geldi!

Bloomberg, Binance CEO’su CZ Hakkında Flaş Bir İddia Ortaya Attı: CZ’den Yalanlama Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg News’in kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Binance CEO’su Changpeng (CZ) Zhao, bir kripto para endüstrisi kurtarma fonu için nakit toplamak amacıyla geçen hafta Abu Dabi’de yatırımcılarla bir araya geldi.

Zhao, Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoon Bin Zayed’e bağlı kuruluşlar da dahil olmak üzere potansiyel destekçilerle buluştu; fonun büyüklüğü ve desteklenecek projelerle ilgili ayrıntılara henüz karar verilmedi ve fonun kurulması birkaç hafta sürebilir.

Bir Binance sözcüsü Bloomberg’e yaptığı açıklamada, toplantıların küresel düzenleyici konulara ve Orta Doğulu düzenleyicilerin “daha agresif saklama kanıtı (Proof of Custody) gerekliliklerini inceleyerek dünyaya nasıl öncülük edebileceğine” odaklandığını söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance Bu Alanda da Liderliğe Yükseldi: Coinbase'i Geçti!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’in Kendi Kaynaklarına Dayandırdığı Haberi “Yanlış” Olarak Nitelendirdi

Zhao, Bloomberg haberine ilişkin tweetlenen bir başlığa “yanlış” diyerek yanıt verdi.

False

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 22, 2022

CEO geçen hafta Binance’in “başka açılardan güçlü olan ancak likidite krizi yaşayan projelere yardımcı olmak için” sektör kurtarma fonunu oluşturduğunu söyledi. Ayrıca, rakip borsa FTX’in çöküşünün ardından güveni sağlamak için diğer borsaları aşırı kaldıraçtan kaçınmak da dahil olmak üzere altı ilkeyi benimsemeye çağırdı.

CZ kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Coinbase hakkında da bir imada bulunmuştu. CZ, kripto para şirketinin Grayscale adına 635.000 BTC bulundurduğunu fakat geçtiğimiz aylarda zaten borsanın toplam Bitcoin miktarının 600.000 olarak açıklandığını söyledi.

Ancak Coinbase CEO’sunun açıklamasından sonra bu tweeti silen CZ şu ifadeleri kullandı:

Brian Armstrong makaledeki rakamların yanlış olduğunu söyledi. Bu nedenle önceki paylaşımı sildim. Şeffaflığı artırmak için birlikte çalışalım.

Binance CEO'su Cz: Brian Armstrong makaledeki rakamların yanlış olduğunu söyledi. Bu nedenle önceki paylaşımı sildim.

Şeffaflığı artırmak için birlikte çalışalım.

— Bitcoin Sistemi (@bitcoinsistemi) November 22, 2022

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!