sikayetkripto
Bloomberg Analisti: Bitcoin Bu Seviyeye Düşebilir!
Bloomberg Analisti: Bitcoin Bu Seviyeye Düşebilir!

Bloomberg Analisti: Bitcoin Bu Seviyeye Düşebilir!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev ekonomi yayın organı Bloomberg’in araştırma kolu Bloomberg Intelligence stratejistlerinden Mike McGlone, Twitter hesabında Bitcoin’in durumunu yorumladı.  McGlone, piyasalar için FTX’in iflas aşamasına gelmesinin “yılın en kötü haberi” olmadığını düşünüyor.

Bloomberg analisti, lider kripto para biriminin 18.000$ desteğini kaybetmesinin ardından düşüşün devam edeceğini düşünüyor. McGlone’a göre Bitcoin için bir aşağıdaki destek 10.000$ seviyesinde.

“Kripto paralarda yaşanan düşüş, makroekonomik koşullarla birleştiğinde bütün piyasalara yayılabilir. Oluşması muhtemel bir domino etkisiyle neredeyse bütün piyasalarda panik satışları görebiliriz.”

Bitcoin’de Son Durum!

Dünyanın en büyük kripto piyasalarından FTX’in derin bir likidite krizine girdiği ortaya çıktıktan sonra piyasa resmen alt üst oldu. Binance, FTX’i satın almaktan vazgeçmesi sonrası piyasaya iyice kana bulandı.

Lider kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 15 değer kaybederek 15.600 dolara kadar geriledi.

Şu an hiçbir işlem yapmamanın daha doğru olabileceğini ifade eden uzmanlar “düşen bıçak tutulmaz” sözüyle yatırımcıları uyarıyor.

Gözler ABD Enflasyon Verisinde

Öte yandan yeni günde piyasaların gözü bugün 14.30’da açıklanacak olan ABD enflasyon verisinde. Piyasa beklentisi, yıllık TÜFE’nin yüzde 8 seviyesine gerilemesi yönünde.

Beklenti üzerinde gelebilecek bir enflasyon verisi, kripto ve hisse senedi piyasalarında satışın daha da derinleşmesine yol açabilir.

FED Başkanı Jerome Powell, önceki hafta düzenlenen FOMC toplantısının ardından sıkılaştırma politikasını verilere odaklı uyguladıklarını açıkladı. Powell, derin resesyon ihtimaline rağmen enflasyonu düşürmekte kararlı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!