sikayetkripto
BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes’ten Piyasa Yorumu: “2023 İçin Boğa Lehineyim Ancak…”
BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes’ten Piyasa Yorumu: “2023 İçin Boğa Lehineyim Ancak…”

BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes’ten Piyasa Yorumu: “2023 İçin Boğa Lehineyim Ancak…”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve Alameda Research durumunun ortaya çıkmasının ardından, kripto para piyasası FTX Token’ın (FTT) 24 saat içinde yaklaşık %80 oranında düşmesiyle bir çöküş yaşadı.

Binance CEO’su CZ’nin şirketinin potansiyel olarak FTX’i satın alacağını açıklamasının ardından piyasa yükselse de bu kararın kesin olmamasıyla beraber tüm kripto para birimlerinin fiyatları düşüşe geçti.

Arthur Hayes: “2023’te Kripto Paraların Geleceğinden Umutlu Olsam da Yeni Dip Seviyelere Yol Alıyor Olabiliriz”

Bu çerçevede BitMex eski CEO’su Arthur Hayes, kripto piyasasının yakında yeni piyasa diplerine ulaşacağını düşünüyor. Uzun vadede kripto piyasasında boğa eğilimli olmasına rağmen, Hayes daha derin bir kripto çöküşü öngörüyor.

“2023’te kriptonun geleceği konusunda son derece umutlu olsam da, yeni düşük seviyelere doğru yol almak üzere olduğumuza inanıyorum.”

Hayes, FTX çöküşünün kendisini oldukça şaşırttığını da şu sözlerle açıkladı:

“Birkaç gün önce Twitter’da bu kripto para kredi döngüsünde yeni Lehman Brothers’ın kim olacağını öğrenmek için bir soru sordum.

Birçok kişi bunun FTX olacağını söyledi ve ben de açıkçası gülüp geçtim. Batacaklarına hiç inanmamıştım ama işte buradayız. Çöküşlerinin katalizörü her zaman olduğu gibi, bilançolarındaki varlıkların yüksek ve artan değerlemeleriyle teminat altına alınan ucuz krediyi yiyerek kendilerini aşırı genişleten iyi bir işletme. Para daha değerli hale geldikçe ve döngü döndükçe, tüm açıkları herkesin görebileceği şekilde ortaya çıktı.”

Hayes ayrıca Binance CEO’su CZ’ye olan hayranlığını da şöyle dile getirdi:

“Ve Baron CZ’ye daha da fazla övgü sunmalıyım, Binance’in FTX’i satın alabileceği haberi çıktığında CZ’ye aşağıdaki mesajı gönderdim:

“Seni seviyorum dostum. Büyük hamle, çok saygı duyuyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!