NFTPump
Bitcoin’in Sert Düşüşü Milyonlarca Doları Buharlaştırdı: Kayıp Ne Kadar?
Bitcoin’in Sert Düşüşü Milyonlarca Doları Buharlaştırdı: Kayıp Ne Kadar?

Bitcoin’in Sert Düşüşü Milyonlarca Doları Buharlaştırdı: Kayıp Ne Kadar?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gün içinde kripto paralarda yaşanan sert düşüşler nedeniyle kaldıraçlı piyasalarda işlem yapan yatırımcılar milyonlarca dolar kaybetti.

Amerika Birleşik Devletlerinde yıllık ve aylık enflasyon oranları, bugün öğle saatlerinde açıklandı. Piyasaların yıllık %8,1 olarak beklediği yıllık enflasyon, daha yüksek seyretti. Açıklanan yıllık enflasyon oranı %8,3 oldu.

Yıllık enflasyon oranının beklenenden yüksek gelmesi nedeniyle, kripto paralarda çok sert satışlar yaşandı.

Kripto paralara dair veri toplayan internet sitesi Coinglass’a göre, son 24 saatte 342 milyon $ değerinde kaldıraçlı işlem tasfiye oldu.

Kripto piyasalarında son 24 saate yaşanan liq miktarları.

Son 24 saat içinde en çok tasfiye olan kaldıraçlı işlemler, Bitcoin’den geldi. Sadece BTC’de 125.92 milyon $ değerinde kaldıraçlı işlem tasfiye edildi. Bitcoin’i ise 120.68 milyon $ ile Ethereum (ETH), ardından 9.58 milyon $ ile Ethereum Classic (ETC), arkasından ise Solana (SOL) ve Terra (LUNA) takip etti.

Kripto para borsalarına bakacak olursak, en çok tasfiye OKEx borsasında yaşandı. OKEx kullancıları, son 24 saatte 137 milyon $ kaybetti. OKEx’i ise sırasıyla Binance, FTX ve Bybit takip ediyor.

Satışlar sadece kripto paralarda değil, bütün risk piyasalarında görüldü. BIST 100 %6,09, Nasdaq %5,54 gerilerken ons altın ise %1,28 değer kaybetti.

ABD enflasyon verilerinin beklenenden yüksek gelmesi nedeniyle FED’in bir sonraki toplantısına dair beklentiler değişti. Japonya’nın en büyük bankalarından Nomura, FED’in Eylül ayı toplantısında faizleri 100 baz puan arttırmasını bekliyor.

Genel beklenti ise an itibarı ile yüzde 65 ihtimalle 75 baz puan, yüzde 35 ihtimalle 100 baz puan faiz artışı olarak görülüyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!