Kurumsal Şirketler, Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor Mu?
Kurumsal Şirketler, Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor Mu?

Bitcoin’in Bir Sonraki Hedefi 8000$ Mı, 28.000$ Mı? 5 Analist Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in çöküşünün ardından 15500$’a kadar düşen Bitcoin uzun süredir 16700$- 17500$ aralığında yatay hareket ediyor.

Son dönemde Bitcoin’in olumlu veya olumsuz herhangi bir habere tepki vermediğini takip ediyoruz. Hatta öyle ki son iki gündür Binance üzerindeki olumsuz haberlere bile ciddi bir tepki vermedi.

Bitcoin’in yatay gidişi yatırımcıların sabrını zorlarken bir sonraki hedefinin 5000$ mı? 30.000$ mı? olacağına dair bahisler artmaya devam ediyor.

İşte bazı analistlerin Bitcoin’e dair beklentileri:

Pluto’nun kurucu ortağı Jacob Sansbury: “Şimdi kendimize sormamız gereken soru şu: Bu piyasada hiç satıcı kaldı mı? Bence hayır ciddi bir satıcı kalmadı. Bitcoin madencileri operasyonlarını finanse etmek için büyük kaldıraçlı bir çok pozisyondan çıktı. ”

Glassnode’un sağladığı son verilere bakıldığında Kasım’da Bitcoin’deki gerçekleşmiş zarar 10 milyar doları geçti. Bu da yatırımcıların markete teslim olduğunu ve büyük bir satış baskının kalktığını gösteriyor.

Sologenic’in kurucu ortağı Bob Ras: “Piyasada kalan pek çok yatırımcı Bitcoin’lerini soğuk cüzdanlarına taşıdı. Bu da 16.000$’lık taban fiyatı güçlendiriyor. Piyasada daha fazla sürpriz olmazsa Bitcoin’de ciddi bir düşüş beklemek zor. FTX, Celsius ve Terra gibi çöküşler olmasaydı BTC fiyatı şu anda 25.000$’a yakın olacaktı.”

IDX Digital Assets’in baş yatırım sorumlusu Ben McMillan:  “Madencilik giderek pahalı hale geliyor bu da Bitcoin madencilerinin ayakta kalması için daha fazla varlık satması anlamına geliyor. Bir grup madenci fiyat 20.000$’ın altındayken karsız kalıyor ve şimdi o seviyenin altındayız.

İkinci olarak Grayscale’in mali sıkıntıya girmesi bir risk oluşturuyor. Bu bir sonraki sorun olabilir. Eğer DCG’deki bir problem durumunda da 15.000$ seviyesi tutulabilirse 2023 için güçlü bir gösterge olacaktır.”

DM Investor Services’in teknik analiz başkanı Eddie Tofpik: “Ne zaman bir ralli görsek bir adım yukarı çıkıp iki, üç adım aşağı iniyoruz. Bu bakımdan 17490$’da bir dirençle karşılaşabiliriz.”

Arcane Research analisti Vetle Lunde: “Kasım ayındaki kaosun ardından alım yönlü pozisyonlar çekici gelmeye başladı. Ancak bir belirsizlik hüküm sürüyor ve büyük düşüşlerin ardından yatırımcı ilgisinin düştüğü yönsüz ve yatay bir pazar izleme ihtimalimiz olduğunu unutmayın.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!