365miner.com
FTX İflasının Detayları Neler? FTX TR de İflas Kapsamında Mı?
FTX İflasının Detayları Neler? FTX TR de İflas Kapsamında Mı?

Bitcoin’i Dumplayan FTX’ten Müşterilerine Müjde! Bu Ülkedeki Kullanıcılar Paralarını Geri Alıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım ayında Binance CEO’su CZ’nin elindeki FTX Tokenleri (FTT) tasfiye edeceğini açıklamasından sonra likidiete sıkıntısı olduğu ortaya çıkan kripto para borsası FTX Kasım ayının ortalarında iflas ettiğini açıklamıştı.

İflas açıklamasından sonra pek çok yatırımcı büyük zararlara uğradı. İflas süreci devam ederken FTX yatırımcılarının bazıları için sevindirici bir haber geldi.

FTX’in Japonya kolu yaptığı açıklamaya göre, Japon FTX kullanıcılarının Şubat ayından itibaren paralarını çöken kripto para borsasından çıkarmaya başlayabileceklerini söyledi.

FTX Japonya, kullanıcıların paralarını 2022 yılının başlarında aldığı bir kripto borsası olan Liquid Japan’ın web sitesi aracılığıyla çekebileceklerini belirtti.

Kullanıcılar paralarını, Liquid Japan’ın web sitesi aracılığıyla para çekme işlemlerinin yapılabilmesi için geliştirilen bir sistemle alabilecekler.

FTX Japonya geliştirilen sisteme göre, müşterilerinden Ocak ayında bir Liquid Japan üyeliği açmasını istyor. Üyelikten sonra bakiye kontrollerini sağlayan müşteriler, Şubat ortası gibi para çekme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

FTX Japonya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hizmetin uzun süreli askıya alınması nedeniyle müşterilerimize büyük endişe ve rahatsızlık verdiğimiz için derinden özür dileriz.

Ancak FTX Japan olarak, Ocak ortasında bir Liquid Japan hesabının açılmasıyla başlayan ve ardından varlıkların FTX Japan’dan Liquid Japan’a aktarılması ve Şubat ortasına kadar para çekme işlemlerinin yeniden açılmasıyla müşteri fonlarının geri kazanılması için bir zaman çizelgesi belirledi.”

FTX Japonya müşterilerine paralarını geri alabilme müjdesi verirken, FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III, şirketin uluslararası müşterilerinin iflas mahkemesinden ABD’li müşterilere göre daha az almayı beklemeleri gerektiğini söyledi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!