sikayetkripto
Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!
Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!

Bitcoin’den Yeni Bir Rekor Geldi! BTC İçin Ne Anlama Geliyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılında yaşanan ayı piyasası ve getirdiği zorlu şartlar Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinin sert düşüşler yaşamasına neden oldu.

Yaşanan bu düşüşler sonucunda yatırımcılar da bir hayli zarara uğradı. Bu bağlamda bazı yatırımcılar zararlarından dolayı piyasadan ayrılırken bazı yatırımcılar da düşüşleri fırsat bilerek alımlar yaptı.

Yatırımcıların bu davranışlarını inceleyen Blockchain araştırma şirketi Glassnode, perakende yatırımcıların sahip olduğu Bitcoin arzının yükseldiğini açıkladı.

Glassnode’un paylaştığı verilere göre perakende yatırımcıların Bitcoin arzı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %17’ye ulaştı.

Glassnode’un bu Bitcoin verisini paylaşan Reflexivity Research analisti Will Clemente de BTC arzı verileri hakkında “Henüz mükemmel değil ama 12 yıllık bir varlık için sağlam ve kesinlikle doğru yönde ilerliyor” dedi.

“Perakende yatırımcılar tarafından tutulan Bitcoin arzı yüzdesi bu yıl %17’ye yükseldi.

Henüz mükemmel değil, ancak 12 yaşındaki bir varlık için sağlam ve kesinlikle doğru yönde ilerliyor.

Bitcoin’in arzı zamanla dağılırken, Fiat’ın sahibi tabanı zamanla balinalara yoğunlaşır.”

The percentage of Bitcoin supply held by retail has soared to 17% this year.

Not perfect yet, but solid for a 12-year-old asset and definitely trending in the right direction.

Bitcoin’s supply disperses over time, while Fiat’s holder base concentrates to whales over time. pic.twitter.com/ipDbWVmcEl

— Will Clemente (@WClementeIII) December 20, 2022

Will Clemente tarafından da paylaşılan Glassnode grafiği, perakende yatırımcılar tarafından tutulan Bitcoin arzının yıllar içinde istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

Glassnode perakende yatırımcıları, “halihazırda elinde 168.300 dolar değerinde 10 BTC’den daha az BTC tutan cüzdan” olarak tanımlıyor.

Glassnode daha önce Şubat 2021’de yayınladığı raporunda, 10 BTC’den az varlık tutan Bitcoin sahiplerinin toplam arzın %13,9’unu oluşturduğunu ve bu rakamın “Bitcoin’in var oluşundan bu yana arttığını” belirtmişti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!