Bitcoin’den Ters Köşe! Boğanın Ayak Sesleri Mi Yoksa Yolun Sonu Mu? Oran Yüzde 85’e Dayandı!
Bitcoin’den Ters Köşe! Boğanın Ayak Sesleri Mi Yoksa Yolun Sonu Mu? Oran Yüzde 85’e Dayandı!

Bitcoin’den Ters Köşe! Boğanın Ayak Sesleri Mi Yoksa Yolun Sonu Mu? Oran Yüzde 85’e Dayandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Geçen hafta kripto piyasasında 54 milyon dolar çıkış oldu ve %85’i Bitcoin’de gerçekleşti. ABD’den gelen yatırımcılar, sıkı düzenlemeler nedeniyle çekingen kalmaya devam ediyor. Solana, Cardano ve XRP gibi altcoinlerde yatırımcı ilgisi giderek artıyor. Piyasaya etkisi: Negatif
19:00
18 Eylül 2023

Kripto para yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta bir kere daha çıkışlara ev sahipliği yaptı ve çıkışların %85’i Bitcoin’de gerçekleşti. Bitcoin ve kripto paraların askine XRP, Solana ve Cardano, yaşanan düzeltmelerin ortasında yatırımcılardan gelen girişlere tanıklık etmeye devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre ABD’den gelen yatırımcılar, sıkı bir düzenleyici baskısının ortasında olumsuz havanın birincil nedeni olarak gösterilebilir.

İçerik Rehberi

ToggleKripto Paralarda Son DurumBitcoin Yükselir Mi? Kripto Paralarda Son Durum CoinShares’in 18 Eylül tarihli son verilerine göre, kripto paralarda geçen hafta toplam 54 milyon dolarlık büyük bir çıkış yaşandı. Bitcoin ise bunların ortasında toplam çıkışların %85’ini oluşturan 45 milyon dolarlık bir çıkışı yansıttı. Kısa vadeli yatırımcılar incelendiğinde 3,8 milyon dolarlık çıkış görüldü ancak 12 milyon dolarlık aylık girişle birlikte Bitcoin en sevilen kripto para yatırım aracı olmaya da devam ediyor. Bu durum, ABD SEC’in spot Bitcoin ETF’sine ilişkin kararını Ekim ortasına ertelemesiyle gerçekleşti. Ethereum’da ise daha iyi yatırım temellerine ve staking getirisine yönelik yüksek talebe rağmen 4,8 milyon dolarlık çıkış yaşadı. BNB ve Polygon (MATIC) gibi diğer altcoinler küçük çıkışlar kaydetmeye devam etti. Ancak Solana, Cardano ve XRP’de sırasıyla yaşanan 700.000 dolar, 430.000 dolar ve 130.000 dolarlık girişler yatırımcı ilgisinin devam ettiğini gösterdi. Solana, Cardano ve XRP fiyatları bir hafta içinde %11, %5 ve %7 artış yaşadı. ABD’deki sıkı düzenleyici baskısı ise yatırımcıların hareketlerini etkiliyor. SEC ve ABD hükümetinin kripto karşıtı duruşu, yatırımcı korumasının aksine kripto yatırımcılarına zarar vermeye devam ediyor. Bitcoin Yükselir Mi? BTC fiyatı son 24 saat içinde %2 oranında artış gösterdi ve fiyat yazım saati itibariyle 27.200 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 26.415 dolar ve 27.268 dolar oldu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %70 oranında artarak yatırımcıların da ilgisini çekmiş göründü. Bu durum, Bitcoin’in haftayı daha yüksek bir seviyede tamamlamasının ardından ilginin artmış olabileceğine dair düşünceleri de beraberinde getirdi. ETH fiyatı son 24 saatte %2 artışla 1663 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca son 24 saatte işlem hacminde önemli bir artış da yaşandı. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!