Bitcoin’de Spot İşlem Hacmi Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde: Hareketlilik Ne Zaman Başlayacak?
Bitcoin’de Spot İşlem Hacmi Son 30 Ayın En Düşük Seviyesinde: Hareketlilik Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin’deki Likidite Sıkıntısı 2020 Yılı Boğa Öncesini Hatırlattı! Glassnode Raporu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasasında bu günlerde ABD’den gelecek ekonomik veriler ve FOMC tutanakları beklenirken Glassnode‘dan önemli bir rapor geldi.

Kripto para piyasasındaki hem zincir içi hem de zincir dışı hacimlerin tarihi düşük seviyelere ulaştığına dikkat çeken Glassnode, ciddi bir likidite sıkıntısı olduğunu söyledi.

Bu noktada düşük hacimler nedeniyle likidite sıkıntısını 2020 boğa öncesine benzeten Glassnode analistleri, “aşırı ilgisizlik ve can sıkıntısının piyasadaki mevcut hissiyatı en iyi şekilde tanımladığını” belirtti.

“2023 yılı başladığında önemli miktarda net sermaye girişi görmesinin ardından Bitcoin ve Ethereum’da son birkaç ayda nötr veya negatif girişlere dönüş görülüyor.

Sonuç olarak, aşırı ilgisizlik ve can sıkıntısının hakim duyguyu en iyi şekilde tanımladığı söylenebilir.”

“Voltilite Düşük Kalmaya Devam Ediyor!”

Glassnode analistleri, Ağustos ayında yaşanan sert düşüş ve Grayscale’in SEC’e karşı aldığı olumlu mahkeme kararı sonrasında yaşanan volatilite artışına rağmen, gerçekleşen volatilitenin oldukça düşük kaldığını belirtti.

“Bu noktada piyasa hala tarihsel olarak düşük volatiliteyle karşı karşıya kalırken bu durum genellikle gelecekte artan volatilitenin habercisidir.”

Glassnode ayrıca, Bitcoin’deki uzun vadeli yatırımcıların kâr-zarar tablosunun istikrarlı kalmaya devam ederken, kısa vadeli yatırımcıların gerçekleşmemiş önemli zararlarla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

“Uzun Vadeli Yatırımcıların elindeki arz, 14,74 milyon BTC’lik yeni bir ATH’ye ulaştı.

Buna karşılık, piyasanın daha aktif kısmını temsil eden Kısa Vadeli Yatırımcı grubunun elindeki arz, 2011’den bu yana tutulan en düşük arz seviyesine geriledi.

Ayrıca uzun vadeli yatırımcılar fiyat karşısında dirençli kalmaya devam ederken, kısa vadeli yatırımcıların çoğunluğu BTC’nin 26.000 dolarlık fiyat karşısında gerçekleşmemiş zararda bulunuyor.”

Bitcoin açıklanan ABD enflasyon verisi sonrası yazım esnasında 26,190 dolar seviyesinde işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!