Bitcoin’de Ralli Zamanı Geldi Mi? Ekim Ayı Beklentileri Ne?
Bitcoin’de Ralli Zamanı Geldi Mi? Ekim Ayı Beklentileri Ne?

Bitcoin’de Ralli Zamanı Geldi Mi? Ekim Ayı Beklentileri Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun süren ayı piyasası Bitcoin ve altcoinlerde büyük düşüşler yaşanmasına neden oldu. Piyasanın üzerindeki olumsuz hava 2023 yılında yükselişlerle biraz da olsa dağılırken yatırımcılar büyük bir ralli bekliyor.

Bu noktada Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda son dönemde yaşanan düşüşlere rağmen beklenen rallinin yaklaştığını iddia etti.

Tarihsel veriler ışığında Ekim ayının Bitcoin için olumlu bir ay olduğuna işaret eden Allemann, BTC 26.000 doların önemli bir seviye olduğunu söyledi.

Bitcoin’in halihazırda düşüş bölgesinde olduğunu ifade eden analist, BTC’nin 27,500 dolarlık direnci geçmede başarısız olduğunu, BTC fiyatının 100 saatlik SMA’nın altında olduğunu belirtti.

“Geçen hafta yaşanan düşüşünün ardından BTC, 26.000 dolarlık destek seviyesinin üzerindeki konumunu korumak için mücadele ediyor.

‘Risk Sinyali’ yükseliş eğilimine döndü ve şu anda 40’larda bulunuyor, bu da değişken ortamı doğruluyor.

Bu durum, büyük ölçüde trendsiz piyasaya, likidite eksikliğine ve düzenli yatırımcıların 25.000 dolarlık destek seviyesinin altına düşmesine bağlı ilgisizliğine bağlanabilir.

Bitcoin 26.000 dolar mücadelesine devam ederken bu seviyenin altına olası bir kırılım BTC’nin 25.000 dolarlık bölgeye düşmesine yol açabilir.

Ancak tarihsel veriler Ekim ayı genellikle BTC için yükseliş sinyalleri verdiğini gösteriyor. Bu noktada bir ralli yaklaşıyor olabilir.”

Bitcoin yazım esnasında 26,240 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Failed $27.5k resistance, now in a bearish zone. Below $26.5k & 100-hour SMA. Immediate resistance at $26.2k.

Breaking below $26k could lead to $25k territory. Yet, October often spells bullish vibes for BTC – a rally might be brewing.

More in today’s post:… pic.twitter.com/kuUupIgaR5

— 𝗡𝗲𝗴𝗲𝗻𝘁𝗿𝗼𝗽𝗶𝗰 (@Negentropic_) September 25, 2023

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!