MEXC
Bitcoin’de Korku Zirvede, Bu Bir Alım Sinyali Mi?
Bitcoin’de Korku Zirvede, Bu Bir Alım Sinyali Mi?

Bitcoin’de Korku Zirvede, Bu Bir Alım Sinyali Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in 69.000 $’dan yaşadığı düşüş 55.500 $’a kadar devam etti. %20’lik bu geri çekilme birçok altcoin’in son aylardaki kârını sildi.

Bu düşüş ile birlikte son aylarda aşırı açgözlü konumunda olan yatırımcıların korku seviyesinin yeniden yükseldiğini gözlemliyoruz.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 34 puan olarak hesaplandı.

Korku ve açgözlülük endeksinin tarihsel verilerine baktığımızda korkuyu satın alan yatırımcıların güzel kârlılıklar elde ettiğini, açgözlülüğü satan yatırımcıların ise büyük kayıplardan korunduğunu gözlemliyoruz.

Korku endeksinin tarihsel verilerine baktığımızda 10 puana kadar geri çekildiğini görüyoruz. Bitcoin 57.000 $ seviyesinde tutunmaya devam ederken kademeli olarak korkuyu satın alan yatırımcıların bir kez daha kazançlı çıkıp çıkmayacağını takip ediyor olacağız.

Teknik olarak baktığımızda Bitcoin’de ilk direnç seviyemiz 58.400 $ olarak görünüyor. Bu seviyenin üzerinde 4 saatlik kapanışlar görmemiz halinde yeniden 60.000$’ı test edebiliriz. Geri çekilmelerde 52.600$ – 51.700$ bölgesi ana destek seviyemizi oluşturmaktadır.

Alt zaman dilimlerindeki teknik göstergelere (RSI vs) baktığımızda aşırı satım bölgesinde olduğumuzu görüyoruz. Bu da kısa vadede fiyatta yükseliş gelebileceğinin sinyalini veriyor. Yükselişin gelmesi halinde fiyatın 60.000$ üzerinde kalıcı olup olamadığını takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!