Bitcoin’de Kırmızı Alarm! 4 Yıl Sonra İlk Kez..! Analist 2 Altcoin’e Dikkat Çekti!
Bitcoin’de Kırmızı Alarm! 4 Yıl Sonra İlk Kez..! Analist 2 Altcoin’e Dikkat Çekti!

Bitcoin’de Kırmızı Alarm! 4 Yıl Sonra İlk Kez..! Analist 2 Altcoin’e Dikkat Çekti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) tehlikeli sularda gezinirken, zincir üstü metrikler ve endeksler tünelin ucundaki ışığın hala uzakta olduğuna işaret ediyor. 

12:30
6 Eylül 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Bitcoin (BTC) tehlikeli sularda gezinirken, zincir üstü metrikler ve endeksler tünelin ucundaki ışığın hala uzakta olduğuna işaret ediyor.

İçerik Rehberi

Bitcoin Dominance, Alarm Veriyor!BTC, Bu Seviyelere Düşebilir Bitcoin Dominance, Alarm Veriyor! Bitcoin, son birkaç gündür 19.500 ile 20.500 dolar arasında  işlem görüyor. Bir türlü kısır döngüden kurtulamayan BTC’de zincir üstü metrikler de alarm veriyor. Güncel verilere göre, Bitcoin Dominance dört yıl içinde ilk kez %39’un altına düştü.  Bitcoin Dominance, Bitcoin’in sahip olduğu piyasa değerinin kripto para piyasasının genel değerine oranını ifade ediyor. Eğer bu metrik düşüyorsa, BTC değer kaybederken diğer kripto para birimlerinin değer kazandığı anlamına geliyor. Önde gelen analistlerden Ali Martinez’e göre, oranın %39’un altına düşmesi kritik bir gelişme. Görünüşe göre Ethereum’un (ETH) yaklaşan Merge güncellmesi, dikkatleri üzerine çekti. Cardano da Vasil hard fork’u sayesinde yine odak noktası oldu. Merge, yatırımcıyı Bitcoin’den uzaklaştırmış gibi görünüyor. Cardano da güncellme için kesin tarihi açıkladı. Analiste göre, tarihlerin belli olmasıyla, yatırımcılar bu projelere yönelmeye başladı. Ethereum, Merge için gün sayarken, 1.600 dolar seviyelerinde kalmaya devam ediyor. Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) sistemine geçmesi önemli bir adım.  Merge, gelişmiş güvenlik ve enerji verimliliği dahil olmak üzere ağa birçok iyileştirme getirecek. Kripto analistik şirketi Messari’nin verileri, Ethereum Dominance oranının yedi gün içinde %3,21 arttığını ve mevcut hakimiyetin %19,187 olduğunu doğruluyor. Cardano fiyatı ise son 24 saatte %2’nin üzerinde ve son yedi günde %15.30 arttı. ADA, an itibariyle 0,51 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 17,44 milyar dolar. Cardano’nun yaklaşmakta olan hard fork’unun ağa birçok iyileştirme getireceği bildiriliyor. Bunlar arasında  güvenliğin artması, gelişmiş yönetişim ve akıllı sözleşmeler için yeni özellikler yer alıyor. Güncellmenin 22 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor. Messari verileri, Cardano hakimiyetinin yedi gün içinde %13 arttığını ve mevcut oranın %1,17 seviyesinde olduğunu gösteriyor. BTC, Bu Seviyelere Düşebilir Korku ve Açgözlülük Endeksi bu hafta sonu 20 ile aşırı korku bölgesine girdi. Böylelikle “aşırı korku” bölgesine geri dönen endeks, yalnızca son üç hafta içinde yarıdan fazla düştü. Endeks, en son 18 Temmuz’da 20 seviyesindeydi. Bloomberg raporuna göre, Eylül ayı Bitcoin için uğursuz bir dönem. Geçmiş veriler BTC’nin sert düşüşler yaşadığını ortaya koyuyor. Analistler, genel olarak BTC’nin önümüzdeki günlerde  Haziran ayının düşük seviyesi olan 17.600 doları test etmesini bekliyor. Uzmanlara göre makroekonomik şartlar Bitcoin  üzerinde etkili olmaya devam ediyor Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!