Son Dakika: FED Tutanakları Yayınlandı, İşte Bitcoin’in (BTC) İlk Tepkisi!
Son Dakika: FED Tutanakları Yayınlandı, İşte Bitcoin’in (BTC) İlk Tepkisi!

Bitcoin’de Gözler Powell’ın Açıklamalarına Çevrildi! Saat Kaçta Konuşacak? Beklentiler Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Brezilya’dan gelen pozitif haberlerin etkisiyle yeniden 17.000$ sınırına yaklaşırken küresel piyasalar FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasına odaklandı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Brezilya Bitcoin'e (BTC) Onay Verdi, Fiyat Yükseldi! İşte Son Durum!

Brooking Enstitüsü’nün ev sahipliğini yaptığı bir etkinlikte konuşması beklenen Powell’ın açıklamaları yakından takip edilecek.

Gelen son enflasyon verileri ve FED üyelerinin açıklamaları dikkate alındığında Powell’ın faiz artırım hızının azaltılmasına yönelik pozitif açıklamalar yapabileceği değerlendiriliyor.

Powell’ın konuşması öncesi Bitcoin’in ABD borsalarından pozitif ayrıştığını görüyoruz.

Küresel piyasalar konuşmaya odaklanmışken satır aralarında Aralık ayındaki faiz artış oranına ilişkin sinyaller aranacak.

Son dört toplantıdır 75 baz puan faiz artışı yapan FED’in aralık ayında 50 baz puanlık bir faiz artışı yapması olasılığı yükselirken, risk iştahının da yükselmesi bekleniyor.

CME verilerine göre Aralık ayındaki faiz artışına ilişkin beklentilere baktığımızda 50 baz puan artış beklentisinin %67 olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar FTX’in domino etkisinin kripto para piyasalarına daha fazla zarar vermesinden endişe duyulduysa da BTC tarafında 16.000$’ın iyi tutulduğunu izledik.

Bugün Powell’dan gelecek pozitif açıklamalarla küresel piyasalarda oluşacak bir ralli havası kripto paralarda da bir rahatlama rallisi yaşanmasına neden olabilir.

Şimdilik gözler Powell’ın açıklamalarında olacak. Powell TSİ 21.30’da konuşacak.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!