sikayetkripto
Analiz: “Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin En Kritik Seviye Bu!”
Analiz: “Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin En Kritik Seviye Bu!”

Bitcoin’de Dip İçin Tarih Veren Plan B, BTC Fiyat Hedefini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin‘in dar bir aralıkta sıkışması volatiliteyi seven yatırımcıları üzerken, büyük bir kesim aşağı veya yukarı yönlü bir kırılım bekliyor.

Yatırımcılar yönün aşağı mı yukarı mı olacağı konusunda bahis oynamaya devam ederken, ünlü analist Plan B’den BTC’deki kırılımın yukarı yönlü olacağına yönelik bir tahmin geldi.

Kripto para analisti Benjamin Cowen ile röportaj yapan Plan B, BTC’deki eğilimin yukarı yönlü olacağını düşünüyor.

FTX’in iflası ve sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle kripto para sektöründeki mevcut duygu düşüş yönünde olsa da Plan B, BTC‘de 2024 yılında gerçekleşecek olan yarılanma sonrası Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtti.

Plan B, Bitcoin’deki olası bir ralliyi tetikleyebilecek katalizörler arasında yarılanma dışında Rusya-Ukrayna savaşının sona ermesi veya para politikalarının gevşetilmesi yer alıyor.

“FTX’in çöküşünün nedeniyle piyasada hakim olan duygunun olumlu yönde olmadığını biliyorum, ancak BTC’deki bir sonraki yarılanmaya kadar önümüzde bir buçuk yıl var.

Dolayısıyla, para politikalarının gevşetilmesi ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş bittiğinde Bitcoin kolaylıkla 100.000 dolara ulaşabilir. Ve bu duruma şaşırmam.”

“Bitcoin’de Dip Çok Yakın!”

Kripto para piyasasında dibin bulunup bulunmadığı sorusunu da cevaplayan Plan B, Bitcoin’in tipik olarak ATH’sine ulaştıktan yaklaşık 18 ay sonra ayı piyasasının en düşük seviyesine ulaştığını söyledi.

Bu bağlamda analist, BTC’de dibin önümüzdeki üç ay içinde oluşabileceğini düşünüyor.

“Genellikle ayı piyasasının dibi, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık bir, bir buçuk yıl sonra geliyor.

Bu durum 2019’da, 2015’te olduğu gibi bugün yani 2022 yılı için de geçerli. Yükeliş ancak ayı piyasasında dibe vurduğumuzda gerçekleşecektir.

Dolayısıyla yükseliş, yarılanma sırasında veya yarılanmadan sonra başlamıyor. Ayı piyasasının dibine ulaşıldığında başlayacak. Ve bu bugün olabilir. Veya gelecek ay. Ya da belki üç ay sonra. Ama mutlaka yükseliş başlayacak.”

Yazım esnasında Bitcoin 16,562 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!