NFT
Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması: “Yükselecek”
Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması: “Yükselecek”

Bitcoin’de (BTC) Yükselen BlackRock’tan FED Faiz Tahmini!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoinlerde yarınki FED faiz kararı takip edilirken beklenti FED’in faiz artışı yapmayacağı yönünde yoğunlaşıyor.

FED’in faiz konusundaki hareketi tespit edilmeye çalışılırken FED Başkanı Powell açıklamalarında faiz artırımı ve enflasyonda dikkatli ilerleyeceklerini ve ABD’den gelen ekonomik verilerin kararları üzerinde etkili olacağını sık sık belirtiyor.

Bu noktada FED’in faiz politikası hakkında yorum yapan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, FED’in 2024 yılına kadar faiz oranlarını yüksek tutma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Bu noktada BlackRock’un kıdemli makro yatırım stratejisti Laura Cooper, Dow Jones Newswires’a, FED’in devam eden enflasyonist baskılar nedeniyle faiz oranlarını 2024 yılına kadar kısıtlayıcı bölgede tutması gerektiğini söyledi.

“Enflasyondaki düşüş işaretlerinin sağlam bir şekilde görünmesine rağmen, fiyat baskıları nedeniyle enflasyonun FED’in %2 hedefinin üzerinde seyretmesi muhtemel.

Bu noktada FED’in Çarşamba günü faiz oranlarını sabit tutmasını ancak gelecekteki faiz artışlarına kapıyı açık tutmasını bekliyoruz.

ABD’den gelen ekonomik verilere bağlı kalma düşüncesi FED Başkanı Jerome Powell’ın gerektiğinde daha da sıkılaştırma seçeneğini korumaya hazır olmasıyla genişleyecek.

Burada faiz oranlarının 2024 ortalarına kadar kısıtlayıcı bölgede kalması gerektiğini, ardından faiz oranlarının nötr seviyeye doğru yeniden ayarlanması gerektiğini düşünüyoruz.”

Bitcoin FED’in faiz artışlarına başladığı Kasım 2021’de 69.000 dolarlık zirvesini gördü.

Sonrasında yaşanan ayı piyasası doğrudan FED’in faiz artışlarıyla ilgili olduğundan burada yaşanacak bir politika değişikliğinin ayı piyasasını bitirebileceği ve BTC‘nin yeniden eski günlerine dönebileceği düşünülüyor.

Hatırlanacağı üzere BlackRock Haziran ayında SEC’e spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu. Bu başvuru BTC fiyatı üzerinde olumlu bir etki oluşturarak BTC’nin yükselmesini sağlamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika! Söylenti Doğru Çıktı: BlackRock Resmi Olarak Bitcoin Spot ETF’si İçin Başvuruda Bulundu!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!