sikayetkripto
Bitcoin’de Çöküş Bekleyen Analist, Boğa Moduna Geçti! İşte Nedeni!
Bitcoin’de Çöküş Bekleyen Analist, Boğa Moduna Geçti! İşte Nedeni!

Bitcoin’de (BTC) Yatırımcıların Kâr Zarar Durumu Ne? Balinalar Hangi Yönde Pozisyon Alıyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paraların en büyüğü Bitcoin, FED’in faiz artış hızını 25 baz puan yavaşlatmasına rağmen Powell’ın yaptığı şahin açıklamalar ile Cuma günü satış yedi.

2021 Kasım ayında 69.000$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, o günlerden bu yana değerinin dörtte üçünü kaybetti. BTC geçtiğimiz aylarda toparlanmaya çalışsa da geçtiğimiz ay dev kripto para borsası FTX’in iflasıyla birlikte yatırımcılar büyük güven kaybı yaşadı.

Piyasada yaşanan kayıpların ardından IntoTheBlock araştırma ekibi, Bitcoin sahiplerinin ne kadarının kârda olduğuna dair güncel verileri geçtiğimiz günlerde paylaştı. Rapora göre yatırımcıların sadece %36’sı net kâr elde ederken %51’i keskin bir zarar durumunda. Kalan %14’ün kâr-zarar tablosu ise başabaş seyrediyor.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün devam etmesine rağmen yeni veriler, balinaların birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Balinalar Alım Yapmaya Devam Ediyor

On-chain analitik araştırma şirketi Glassnode’un yeni raporuna göre kripto balinaları Bitcoin toplamaya devam ediyor. Verilere göre 100 ila 10.000 BTC sahibi cüzdanlar son 9 günde 726 milyon $ değerinde Bitcoin satın aldı.

Bu rakam BTC sahiplerinin çok küçük bir kısmını temsil etse de büyük cüzdan sahiplerinin küçük yatırımcılara göre piyasayı daha iyi okuyabildiği genel kabul görüyor. Balinaların yaptığı birikim, piyasanın 2023 sonuna doğru faizlerin yeniden düşeceğini tahmin etmesi üzerine yapılan bir fiyatlama girişimi olabilir.

Glassnode analistleri, elinde 100 bin ile 10 milyon $ arasında stablecoin bulunduran cüzdanların da USDT, BUSD ve DAI alımına devam ettiğine dikkat çekti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!