MEXC
sikayetkripto
Bitcoin’de (BTC) Son Dump’ın Sebebi Michael Saylor Hakkındaki Söylenti Mi?
Bitcoin’de (BTC) Son Dump’ın Sebebi Michael Saylor Hakkındaki Söylenti Mi?

Bitcoin’de (BTC) Son Dump’ın Sebebi Michael Saylor Hakkındaki Söylenti Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa ve ABD’deki Noel tatili dolayısıyla son derece durgun olan Bitcoin (BTC), ani bir düşüş ile ufak çaplı bir dump yaşadı.

Twitter’da Michael Saylor Hakkındaki İddia Bitcoin’i Düşürmüş Olabilir Mi?

Bununla birlikte söz konusu dump olayının kripto para karşıtı bir Twitter hesabının yazdığı bir son dakika söylentisiyle olması dikkat çekti. @WhaleChart hesabının iddiasına göre Bitcoin boğası Michael Saylor daha sonra 182.000 BTC geri alacak şekilde bir tasfiye için avukatlarıyla görüşüyor.

BTC fiyatındaki ani düşüşü gösteren grafik.

Söz konusu hesap iddiayı şu şekilde paylaştı:

“SON DAKİKA: Saylor, piyasa değeri 182 bin BTC’ye kadar geri alım şeklinde tasfiye için avukatlarla görüşüyor. OTC görüşmeleri halihazırda devam ediyor.

Kaynaklarım bu gibi OTC anlaşmalarını yapan güvenilir kişiler. Herhangi bir anlaşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini henüz bilmiyoruz.”

BREAKING: Saylor is in talks with lawyers to liquidate in the form of a buy back up to 182k btc in market value. OTC negotiations are already ongoing.

— whalechart.org 🐳 (@WhaleChart) December 27, 2022

Bununla birlikte tartışmalı iddianın sahibi kaynak, iddiasını tezgah üstü satış (OTC) anlaşmalarına aracılık ettiğini söylediği kendi kaynaklarına dayandırıyor. Yani iddianın şu an için güvenilir bir kaynaktan doğrulanmadığı söylenebilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Boğalar Karşı Karşıya! Altın Boğası Peter Schiff Bitcoin Boğası Michael Saylor'u Hedef Aldı!

Saylor’ın Twitter hesabı incelendiğinde ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadığı ve gün içerisinde çok sayıda BTC temalı paylaşım yaptığı görülüyor.

Mart 2000’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Saylor ve diğer iki MicroStrategy yöneticisi hakkında şirketin önceki iki yıla ait mali sonuçlarını yanlış bildirdikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Aralık 2000’de Saylor, 350.000 dolar ceza ve 8.3 milyon dolar kişisel tazminat ödeyerek SEC ile suçunu kabul etmeden uzlaştı. Sonuçların yeniden düzenlenmesinin bir sonucu olarak, şirketin hisse senetlerinin değeri düşmüş ve Saylor’un net değeri 6 milyar dolar azalmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!