NFT
Bitcoin’de (BTC) dikkat çeken veri: Tüm zamanların en yüksek seviyesinde!
Bitcoin’de (BTC) dikkat çeken veri: Tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Bitcoin’de (BTC) dikkat çeken veri: Tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CME’deki Bitcoin (BTC) opsiyonlarında açık pozisyonlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para piyasasındaki yükseliş, sektöre yeni yatırımcıların dahil olmasına yol açtı. Kripto para birimlerine para girişinin olması ise yeni rekorları tek tek ortaya çıkarıyor. Fiyat, madencilik ve yatırımcı alanlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini zorlayan Bitcoin, yeni bir rekora daha imza attı.

The Block verilerine göre, Bitcoin opsiyonlarındaki açık pozisyonlar rekor seviyeye yükseldi. The Block’un araştırması, bu durumun daha yüksek likiditeye ve daha fazla piyasa katılımcısına işaret ettiğini belirtti.

Bitcoin opsiyonlarında açık pozisyonlar artışta!

The Block’un zincir üstü verilere dayanarak yaptığı habere göre, CME’de yer alan Bitcoin opsiyonlarındaki açık pozisyonlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC opsiyon açık pozisyonlar

Benzer bulgu Velo Data tarafından da ortaya çıkarıldı. Veriler, açık pozisyonların 2,1 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. CME’deki Bitcoin vadeli işlemlerine artan talep ise kurumsalların Bitcoin ETF’leriyle ilişkilendiriliyor. Ocak ayında SEC’in Bitcoin spot ETF başvurularını onaylaması bekleniliyor.

Diğer taraftan, opsiyonlarda yer alan açık ilgideki artış, likiditenin artış gösterdiğini ifade ediyor. Bu çok katılımcılı bir pazar ortamının oluştuğunu gösteriyor.

CoinGlass’tan elde edilen verilerde, Bitcoin opsiyonlarındaki artışta alımların ağırlıklı olduğu belirtildi. CoinGlass’a göre, alımlar yüzde 65’lik dilimi oluşturuyor. Alım hacminin satım hacmini aşması yükseliş göstergesi olarak yorumlandı.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!