MEXC
Bitcoin Yatırımcısı Sayısında Yeni Rekor
Bitcoin Yatırımcısı Sayısında Yeni Rekor

Bitcoin Yatırımcısı Sayısında Yeni Rekor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Glassnode’un son zincir üstü raporuna göre, uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı sayısı son birkaç yılın en yüksek seviyesinde ve piyasalar henüz kâr almaya doymuş değil.

22 Kasım’da yayınlanan rapora göre uzun vadeli birikimciler (LTH), satışları azaltırken pozisyonlarını da büyütüyorlar.

Glassnode, analizinde belirli bir günde zincir üstü akışı domine eden coin’lerin yaşını belirlemek için kullanılan Harcanan Hacim Yaş Bandı’na (SVAB) yoğunlaştı. Bu gösterge, Glassnode’a göre kâr alma veya birikim sürecinin ne zaman başladığını belirlemek için kullanılabilir.

Bir aydan eski coin’lerin sürekli harcanma süreci Kasım 2020’de başladı ve Nisan-Mayıs 2021 arasında son buldu. SVAB göstergesi, Bitcoin’in ekim ayında art arda rekor kırmaya başlamasından beri, günlük hacmin yüzde 2,5’ine geriledi. Glassnode şöyle açıkladı:

“Bu durum, uzun vadeli birikimcilerin harcamayı azalttığı ve bu nedenle pozisyonlarını kapatmaları yerine büyütmelerinin daha olası olduğu şeklinde yorumlanabilir.”

Bitcoin Yatırmcısı

Diğer yandan Glassnode, kısa vadeli birikimcilerin (STH) elindeki arz olanının da son birkaç yılın en düşük seviyesinde olduğunu ve 3 milyon BTC’nin altına gerilediğini açıkladı. Yani LTH’lerin elindeki arz oranı da son yılların en yüksek seviyesinde olabilir.

Raporda “Bitcoin fiyatı rekor seviyeye yakınken STH arzının bu kadar az olduğunu görmek ender bir durum,” diye belirtildi.

Kısa vadeli birikimciler “tarihsel” pik noktalarda kâr almış olsa da, piyasaya henüz kâr almaya pek doymuş değil.

Glassnode’un bulgularında büyük bir zararına satışın izlerine de rastlanmadı ve boğaların önü mevcut döngü bitene kadar açık gözüküyor.

12 Ekim tarihli habere göre, uzun vadeli birikimcilerin elinde o zamanki kur ile 754 milyon dolar değerinde 13,3 milyon BTC bulunuyor ve bu miktarda son beş aydan fazladır azalma görülmedi.

Çinli gazeteci Colin Wu, 22 Kasım tarihli gönderisinde herhangi bir miktarda BTC içeren adres sayısının da rekor kırdığını aktardı. Bu durum, Bitcoin ekim ayında 69 bin dolara ulaştığından beri yüzde 18 değer kaybetse de birikimin sürdüğünü ortaya koyuyor.

According to Glassnode, even if the Bitcoin price has retraced more than 10% from the high point recently, the number of non-zero addresses on the network is still rising slowly, hitting a new all-time high, breaking through 38.65 million. pic.twitter.com/qvN3c6Dt1O

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) November 22, 2021

ilkbitcoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!