sikayetkripto
Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yeni Haftada Bunları Takip Edecek!
Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yeni Haftada Bunları Takip Edecek!

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yeni Haftada Bunları Takip Edecek!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ve Bitcoin piyasasında özellikle altcoinleri vuran yeni bir düşüş dalgası yaşanırken kullanıcılar önümüzdeki hafta bu gelişmeleri takip edecek.

Pazartesi (19 Aralık)

Bahamalar’da tutuklu bulunan FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in ABD’ye iadesine itiraz talebini geri çekmesi bekleniyor. Bankman-Fried ilk duruşmada ABD’ye iade edilmek istemediğini belirtmişti.

Rusya hükümeti Eylül ayında Merkez Bankası ile Maliye Bakanlığı’nın Aralık ayına kadar kripto para düzenlemesi konusunda uzlaşmasını istemişti. Pazartesi günü bu konuyla ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor.

Salı (20 Aralık)

Salı günü ABD’de Kasım ayı konut başlangıçları açıklanacak.

CNBC analisti Jim Cramer’a göre Cramer’e göre, Nüfus Sayım Bürosu’nun Salı sabahı konut inşaatına ilişkin raporu, Covid pandemisi sırasında ev fiyatlarındaki artış nedeniyle dikkate değer. Daha fazla konut inşa etmek, fiyatları aşağı çekmenin ve genel olarak enflasyonu düşürmeye yardımcı olmanın bir yoludur.

Bununla birlikte Cramer, ABD ekonomisine ilişkin endişelerin Kasım ayı konut başlangıçlarının güçlü olma ihtimalini düşürdüğü konusunda uyardı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Faiz Kararının Ardından FED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor: İşte Satırbaşları ve Bitcoin'in Tepkisi

Perşembe (22 Aralık)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) saat 14:00’te faiz kararını açıklayacak. Geçtiğimiz toplantıda faiz indirme döngüsünün sonlandırıldığı açıklanmıştı.

TSİ ile 16:30’da ABD İşsizlik Başvurularına dair veriler açıklanacak.

ABD, TSİ 16:30’da 2022 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin GSYH rakamlarını açıklayacak ve piyasalara yaklaşan faiz artışları, ekonomik sağlık, büyüme görünümü ve daha fazlası hakkında ipuçları verecek.

Cuma (23 Aralık)

ABD’de Kasım ayı kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksi açıklanacak.

Kasım ayı kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksi

Aylık çekirdek artış: Beklenti %0.2

Yıllık çekirdek artış: Beklenti %4.6

Çekirdek PCE, Federal Rezerv’in favori enflasyon göstergesidir. Bu gösterge gıda ve enerjiyi hariç tutuyor. Cramer, PCE verilerinin enflasyonun “hala sıcak olduğunu” göstermesi halinde, Fed’in ayağını gazda tutması gerekebileceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!