Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yeni Haftada Bu Gelişmeleri Takip Edecek!
Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yeni Haftada Bu Gelişmeleri Takip Edecek!

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yeni Haftada Bu Gelişmeleri Takip Edecek!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında bir hafta daha geride bırakılırken önümüzdeki hafta önemli gelişmeler yaşanıyor olacak.

Kripto Para ve Bitcoin Piyasasının Gözü Çarşamba Günü Açıklanacak Faiz Kararında Olacak

Önümüzdeki hafta takip edilecek gelişmelerin başında tüm finans dünyasıyla birlikte Bitcoin kullanıcılarının da yakından takip ettiği ABD faiz kararı yer alıyor. FED’in faiz kararı 14 Aralık Çarşamba günü Türkiye saati ile 22:00’da açıklanacak.

Aynı gün Powell saat 22:30’da konuşma yapacak ve soruları yanıtlayacak.

Traderlar sadece yarım puanlık bir artış üzerinde duruyor. Chicago Ticaret Borsası’ndaki vadeli Federal fon işlemleri yarım puanlık bir artış olasılığının %80 olduğunu gösteriyor.

Fed son dört toplantıda (Haziran, Temmuz, Eylül ve Kasım) faiz oranlarını 75 baz puan artırmıştı. Bunlar, bu yılın başlarında yapılan iki küçük faiz artışını takip etti. Merkez Bankası’nın yılın başında sıfır olan kısa vadeli faiz oranı şu anda %3.75 ila %4 aralığında bulunuyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD Federal Ticaret Komisyonu, Kripto Para Şirketlerine Soruşturma Başlattı!

Daha yaygın olarak takip edilen Kasım ayı Tüketici Fiyat Endeksi verileri, FED açıklamasından sadece bir gün önce Salı günü açıklandı. ABD’de TÜFE Ekim ayı itibariyle yıllık bazda %7.7 oranında arttı.

Bununla birlikte FED’in Çarşamba günkü kararından önce 13 Aralık Salı günü ABD yıllık enflasyon oranı açıklanacak. TSİ 16:30’da yapılacak açıklamada beklenti %7.3 seviyesinde. Bir önceki oran %7.7 idi.

13 Aralık Salı günü takip edilecek bir diğer gelişme ise Sam Bankman-Fried’in ABD Mali Hizmetler Komitesi önünde vereceği ifade olacak. SBF’nin buna yüz yüze katılıp katılmayacağı halen bilinmiyor.

15 Aralık Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası TSİ 16:15’te faiz kararını açıklayacak. Aynı gün Birleşik Krallık Merkez Bankası da faiz kararını açıklayacak.

15 Aralık Perşembe günü ayrıca ABD haftalık işsizlik başvuruları verileri duyurulacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!