NFT
Bitcoin ve Altcoinler’in Her Adımını Bilen İsimden Sürpriz Öngörü! BTC’yi Geride Bırakacaklar!
Bitcoin ve Altcoinler’in Her Adımını Bilen İsimden Sürpriz Öngörü! BTC’yi Geride Bırakacaklar!

Bitcoin ve Altcoinler’in Her Adımını Bilen İsimden Sürpriz Öngörü! BTC’yi Geride Bırakacaklar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin Hakimiyeti grafiğinin altcoinler için olumlu bir işaret gösterdiğine dikkat çekti. Van de Poppe’ye göre BTC hakimiyetinin 200 haftalık EMA’yı direnç olarak test etmesi altcoinler’in BTC’den daha hızlı değer kazanacaklarını gösteriyor. Analist ayrıca Ethereum’un Bitcoin karşısında yükselişte olduğunu ve ETH/BTC paritesinin yükselebileceğini öne sürdü. Piyasaya etkisi: Nötr
12:20
6 Eylül 2023

Yakından takip edilen kripto para analisti Michael van de Poppe, mevcut piyasa koşullarına rağmen altcoinler’in beklentilere meydan okuyabileceğine ve en büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) blok ödülü yarılanmasından önce ralli yapabileceği yönünde sürpriz bir yorumda bulundu.

İçerik Rehberi

1Analiste Göre Altcoinler’in Tamamı Büyük Bir Patlama YapabilirETH/BTC’de Yükseliş Bekliyor Analiste Göre Altcoinler’in Tamamı Büyük Bir Patlama Yapabilir Kripto para analisti Michael van de Poppe, sosyal medya platformu X’teki kişisel hesabından kripto para piyasasının toplam piyasa değerinin ne kadarının BTC’ye ait olduğunu gösteren Bitcoin Hakimiyeti (BTC.D) grafiğini yakından takip ettiğine dikkat çekti. Analiste göre, Bitcoin Hakimiyeti grafiği, 200 haftalık Üstel Hareketli Ortalama’yı (EMA) direnç olarak teyit ederek düşmesinin ardından 2019’un sonlarından 2020’nin ortalarına kadar olan piyasa yapısını tekrarlayabilir. Genel olarak yatırımcılar ve trader’lar BTC.D grafiğinin düşüş trendin olmasını altcoinler için olumlu bir işaret olarak görürler çünkü bu durum altcoinler’in BTC’den daha hızlı değer kazanabileceğini gösterir. Van de Poppe bu duruma ilişkin olarak yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

Genel hava hala piyasaların düşmeye devam ettiği yönünde, ki bu da mümkün olabilir. Öte yandan, Bitcoin Hakimiyeti grafiği 200 haftalık EMA’nın test etmesinden bu yana düştü ve bu da önceki döngülerle uyumlu. Bu durum Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına 8-10 ay kala altcoinler’de aşağı yönlü hareket eden bir piyasadan ziyade bir artış görmeyi bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Elbette Bitcoin Eylül ayında yüzde 10 daha düşerse, altcoinler’in ABD doları karşısındaki değerleri de düşmeye başlayacaktır ancak önceki düzeltmelerde bunun olduğunu gördük mü? Tam olarak görmedik. BTC/altcoin paritelerinin yukarı sıçradığını gördük. Bu hafif bir güç işaretidir. Eğer bu devam ederse, tüm altcoinler’de önemli kırılmalar yaşamanın eşiğindeyiz demektir.

ETH/BTC’de Yükseliş Bekliyor Van de Poppe ayrıca en büyük altcoin Ethereum‘un (ETH) Bitcoin (ETH/BTC) karşısında yükselişte olduğunu belirterek “Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasından 252 gün önceki dip seviyeyi gördüğümüz gibi, Ethereum’da da Bitcoin karşısında dip seviyeyi görme ihtimalimiz yüksek. Buna bir de Ethereum vadeli işlem borsa yatırım fonunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) en fazla bir ay içinde onaylanacağını görme ihtimalimizi ekleyin. Boğa piyasası her zaman kimsenin beklemediği bir anda başlar ve şu anda da öyle bir dönemde olabiliriz.” dedi. Analistin paylaştığı grafiğine bakıldığında ETH/BTC‘nin ilk olarak bin 799 dolara karşılık gelen 0.06992 BTC’ye yükselmesini beklediği görülüyor. Bu yazının yazıldığı sırada ETH/BTC paritesi bin 621 dolara karşılık gelen 0.06303 BTC’den işlem görüyor. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!