sikayetkripto
Saylor ve Bukele Bitcoin’den (BTC) Büyük Zarar Etti!
Saylor ve Bukele Bitcoin’den (BTC) Büyük Zarar Etti!

Bitcoin ve Altcoin Fonlarında Veriler Açıklandı: Üç Aydır Görülmemişti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX çöküşünün ardından dijital varlık piyasalarında olumsuz havanın hakim olmasıyla Bitcoin ve altcoin fonları son üç ayın en büyük çıkış haftasını yaşadı.

CoinShares tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, kripto para yatırım ürünleri için çıkışlar 23 milyon dolar ile 12 haftanın en yüksek miktarına ulaştı ve iki haftalık giriş serisini tersine çevirdi.

Bitcoin ve Altcoin Fonlarında Son Üç Ayın En Büyük Net Çıkışı Yaşandı

FTX’in çöküşünden sonraki haftalarda kripto fiyatları düşerken yatırımcılar dijital varlık fonlarındaki hisseleri toplamıştı, ancak geçen hafta fiyatların istikrara kavuşmasıyla bu eğilim tersine dönmüş görünüyor.

Buna ek olarak BTC fiyatının tersini takip eden Short Bitcoin ürününe yüklü miktarda sayılabilecek 9.2 milyon dolar net giriş olması da dikkat çekti.

Çıkışlar, kripto kredi kuruluşu Celsius’un iflasının ardından bu yılın başlarında gerçekleşen 200 milyon dolarlık fon çıkışı ile kıyaslandığında hala küçük kalıyor.

Bitcoin (BTC) fonlarından çıkışlar toplam 10 milyon doları buldu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin ve Kripto Paralardaki Düşüşün Kaynağı Bulundu Mu? İflas Eden Şirketin Açıklamasında Şok Detay!

BTC fiyatındaki düşüşe rağmen lider kripto para 2022 yılında 322 milyon dolar net fon girişi gördü.

Kripto para fonlarında yaşanan haftalık değişimleri gösteren grafik.

CoinShares araştırma müdürü James Butterfill, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bölgesel olarak, olumsuz duyarlılık, long yatırım ürünlerinden çıkışlar veya short ürünlere girişler görülen ABD, İsveç ve Kanada’ya odaklandı. Almanya ve İsviçre, yatırımcıların toplamda sadece long pozisyonlara ekleme yapması ya da kısa pozisyonlardan satış yapması nedeniyle öne çıktı.”

Dijital varlık fonlarındaki toplam yönetim altındaki varlık, bu yılki sert fiyat düşüşleri nedeniyle iki yılın en düşük seviyesi olan 22.2 milyar dolara geriledi.

Altcoinlerde ise durum BTC’den çok da farklı görünmüyor. En fazla net fon çıkışı 6.1 milyon dolar ile Ethereum’dan oldu. Bununla birlikte BNB, XRP ve Polygon (MATIC) de fon çıkışlarına maruz kalırken tartışmalı kripto para Solana’da ise 0.1 milyon dolarlık küçük net giriş dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!