sikayetkripto
Bitcoin Vakfı, Gana’da Teknoloji Merkezi Kurdu
Bitcoin Vakfı, Gana’da Teknoloji Merkezi Kurdu

Bitcoin Vakfı, Gana’da Teknoloji Merkezi Kurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bağımsız vakıf olan Built With Bitcoin Foundation (BWB), Gana‘nın Kumasi şehrinde yeni bir teknoloji merkezi inşa etti.

Kripto endüstrisinin gelişmesi ve benimsenmesi, özellikle geri kalmış ülkeler için de fırsat niteliği taşıyor. Çünkü kripto paralar, enflasyona karşı mücadele eden ülkelerde bir kaçış olarak görünüyor. Her gün daha fazla insanın yöneldiği kripto piyasası, ülkelere de sıçramaya başladı. Özellikle Asya ülkeleri, blockchain girişimlerine hız verdi. İşin diğer tarafında, herhangi bir ticari amacı olmayan kripto vakıfları da ortaya çıktı. Geçmişte Vitalik Buterin, Hindistan için kurulan bir kripto vakfına bağışlarda bulunmuştu. Bu vakıflardan birisi olan BWB, ekonomik anlamda zor günler geçiren Gana‘da teknoloji merkezi inşa etti.

Bitcoin Vakfı, Geri Kalmış Ülkelere El Uzatıyor

Bitcoin Vakfi Geri Kalmis Ulkelere El Uzatiyor

Built With Bitcoin Foundation (BWB) tarafından Gana‘da kurulan teknoloji merkezi, ilk yılında en az 400 kişiye eğitim sağlayacak.

BWB bu eğitim merkezini, Bitcoin Teknoloji Merkezi ismiyle hizmete sundu. Kumasi şehrinde kurulacak teknoloji merkezi, ülkenin başkenti Accra‘daki konferansın hemen ardından başlatıldı.

Teknoloji merkezinin Kumasi‘de kurulması, aynı şehirde yer alan prestijli üniversiteden kaynaklı oldu. Kumasi‘de yer alan Kwame Nkrumah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Batı Afrika‘nın en iyi üniversitesi olarak görülüyor.

BWB kurucu ortağı ve direktörü Yusuf Nessary, “Bir topluluğun zaten bir okulu varsa, ancak gerekli kaynaklara sahip değilse, Bitcoin kullanmayı nasıl öğrenecekler” dedi.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!