sikayetkripto
Analiz: “Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin En Kritik Seviye Bu!”
Analiz: “Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin En Kritik Seviye Bu!”

Bitcoin, Teknoloji Hisselerinden Ayrışmaya Devam Ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paraların son aylarda hisse senetleri ile paralel hareket etmesi pek çok yatırımcının dikkatini çekti. Özellikle Haziran ayındaki düşüşünün ardından Bitcoin’in volatilitesi diğer piyasalardan daha az seyretti. Bu süreçte lider kripto para biriminin “dijital altın” anlatısı yeniden güçlenirken, son günlerde FTX’in de iflasıyla birlikte dijital varlıklar, geleneksel finanstan yeniden ayrıştı.

Piyasa takipçisi Kaiko’nun verilerine göre BTC ile ABD hisse senetleri arasındaki son 30 günlük korelasyon son 1 yılın en düşük seviyesine geriledi. Geçtiğimiz hafta 0.14’e kadar düşen ortak hareket alanı şu anda 0.4 seviyesinde.

Kaiko araştırmacıları, kripto paraların son durumuna dair şu notu yayınladı:

“Kripto piyasaları, Ekim ayının sonunda FED’in faiz artış hızını yavaşlatacağı beklentisiyle hafif bir toparlanma gösterdi. Ancak FTX’ten gelen kötü haberler, kriptonun yönünü yeniden aşağıya çevirdi. Enflasyonun beklentinin altında gelmesiyle Nasdaq ve S&P 500 endeksleri %8,8 ve %6 değer kazandı. Ancak Bitcoin, bu yükselişten yararlanamadı.”

ABD teknoloji hisselerinin genelinde coşku hakimken, kripto ile bağlantılı şirketlerde durum tam tersinde seyrediyor. Nasdaq borsasında işlem gören Stronghold ve Microstrategy hisse senetlerinde satış baskısı devam ediyor. Elinde onbinlerce BTC bulunduran Microstrategy, sadece geçtiğimiz hafta Bitcoin’den 500 milyon zarar etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!