sikayetkripto
Bitcoin Şimdiye Kadar Kaç Kez Ölü İlan Edildi?
Bitcoin Şimdiye Kadar Kaç Kez Ölü İlan Edildi?

Bitcoin Şimdiye Kadar Kaç Kez Ölü İlan Edildi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) 2022 yılında yaşadığı sert ve keskin düşüşler sonrasında bazı yatırımcılar BTC‘nin tekrardan yükseleceğini ve yeni ATH’ler yapacağına inanırken bazıları da BTC’nin değersiz olduğuna inanıyor.

BTC ise yükselen enflasyonla birlikte artan faiz oranlarına karşı 20.000 dolar destek seviyesini korumaya çalışırken Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında en büyük bilgi kaynaklarından biri olan 99Bitcoins BTC hakkında ilginç verileri ortaya koydu.

Bitcoin‘in çeşitli medya kuruluşları tarafından toplamda 461 kez ölü olarak nitelendirildiğini belirten 99Bitcoins, Bitcoin’in 5 Eylül itibariyle 2022 yılında 21 kez, 2021 yılında ise toplamda 47 kez ölü olarak nitelendirildiğini ifade etti.

Ancak çevrimiçi aramaları analiz eden Google Trends verilerine göre de ‘Bitcoin öldü’ kelimesi aramalarda bir yükseliş yaşasa da son yıllarda düşüşe geçtiği.

Bu verilere bakıldığında her ne kadar Bitcoin’i ölü olarak nitelendiren haberler toplamda çok olsa da 2021 ve 2022 yıllarında bu nitelikteki haberlerin azaldığı ve bu konuda Google’da yapılan aramaların düşüşe geçtiği birlikte değerlendirildiğine yatırımcıların Bitcoin’i daha çok benimsediği ve BTC’nin kalıcılığını ortaya koyduğunu gösteriyor.

99Bitcoins, Bitcoin‘i ölü olarak nitelendiren haberler konusunda titiz çalışmalar yürütüyor ve bu haberlere karşı katı kuralları var.

Bir haberin 99Bitcoins’de ölü haber olarak yer alabilmesi için şu kriterlere sahip olması gerekiyor: “İçerikte (sadece başlık değil), Bitcoin’in değersiz olduğu veya olacağı gerçeği hakkında kesinlik içeren kelimeler olması gerekiyor.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!