Bitcoin Madencisi Gridless, 2 Milyon Dolarlık Fon Topladı
Bitcoin Madencisi Gridless, 2 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Bitcoin Madencisi Gridless, 2 Milyon Dolarlık Fon Topladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Gridless, Jack Dorsey‘in şirketi Block‘un yönettiği bir yatırım turunda 2 milyon dolar topladı.

Kripto para piyasasının düşüş yönlü gidişatı, Bitcoin madenciliğini de ciddi bir şekilde etkiledi. Madencilik masraflarının, kazım gelirleriyle neredeyse karşılanamaması önemli bir sorun haline geldi. Birçok kurumsal kripto madencilik şirketi, iflas bildirisinde bulunarak piyasadan silindi. Compute North tarafından verilen Bölüm 11 iflası, madencilik tarafındaki problemleri ortaya çıkardı. Ancak tüm bu olumsuz havaya rağmen, birçok kripto madencisi geleceğe yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Bu şirketlerden birisi olan Gridless, Doğu Afrika vizyonunda yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklandı. Gridless‘e en büyük destek, Block şirketinden geldi.

Bitcoin Madencisi, Block Tarafından Yönetilen Bir Turda 2 Milyon Dolar Topladı

Doğu Afrika kırsal topraklarında yeni enerji kaynakları oluşturmaya yardımcı olan Bitcoin madencilik şirketi Gridless, güçlü adımlar atıyor. Şirket, Afrika bölgesinde oluşturduğu kaynaklar ile dikkatleri üzerine çekti. Stillmark ve Jack Dorsey‘in Block şirketi tarafından yönetilen turda, Gridless için 2 milyon dolarlık fon sağlandı.

Yatırım, şirketin Bitcoin madenlerini Afrika bölgesinde genişletmesini ve güçlendirmesini destekleyecek. Gridless, ilk yılında Kenya kırsalında hidroelektrik enerji şirketi HydroBox ile çalışmaya başladı. Bu anlaşma neticesinde, üçü faal durumda olan beş proje pilotu sözleşmeye konu oldu.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!