sikayetkripto
Bitcoin Madencisi Bitfarms, Arjantin’de Madenciliğe Başladı
Bitcoin Madencisi Bitfarms, Arjantin’de Madenciliğe Başladı

Bitcoin Madencisi Bitfarms, Arjantin’de Madenciliğe Başladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada kuruluşlu madencilik şirketi Bitfarms, 10’uncu tesisini Arjantin’de kurdu.

Bitcoin madenciliği yapan şirket, Arjantin’de üretime başlamasının ardından işlem gücünü 4.1 EH/s’ye çıkardı. Bitfarms, yeni tesisiyle birlikte portföyüne 10 MW güç kapasitesi ekledi.

Bitfarms Tesislerini Çoğaltmaya Devam Ediyor

Pazartesi günü yapılan bir basın açıklamasına göre, Arjantin’deki Bitcoin madencilik tesisinin de üretime geçmesiyle birlikte 50 MW’lık gücü çevrimiçi hale getirmeyi planlıyor. Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, Arjantin’de yapılması planlanan 2.tesis inşaatının 2023 yılının ortalarında tamamlanmasını beklediklerini aktardı.

Bitfarms şirketinin başkanı ve yöneticisi olarak görev yapan Geoff Murphy, artan elektrik maliyetlerine rağmen yaptıkları anlaşmalarla bu durumu tersine çevirdiklerini aktararak, sözleşme kapsamında portföy maliyetinin düşmesini beklediğini belirtti.

kripto madencilik

Arjantin’de kurulan Bitcoin madencilik tesisinden sonra Bitfarms, madenciliğin farklı ülkelere yayılmasının iklim ve coğrafya açısından yararlı olduğunu belirtti. ABD, Kanada ve Paraguay‘da faaliyet gösteren tesislerine Arjantin’i de ekleyen Bitfarms, bu genişlemenin devam edeceğini aktardı.

Bitfarms, Arjantin’de başlatılan 50 MW’lık Bitcoin madenindeki enerji maliyetinin portföyündeki 10 tesis arasında en düşük maliyetli tesis olacağının da altını çizdi.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!