Bitcoin Madencisi Argo’nun Hisseleri Yükseldi
Bitcoin Madencisi Argo’nun Hisseleri Yükseldi

Bitcoin Madencisi Argo’nun Hisseleri Yükseldi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madencilik firması Argo, Nasdaq listelenmesini yeniden elde etmesinin ardından şirketin hissesi yükselişe geçti.

Bitcoin madencisi Argo Blockchain’in hisseleri, şirketin iflastan kaçınmak için Aralık ayı sonlarında Galaxy Digital ile yaptığı anlaşmasının ardından yükseldi.

Argo Blockchain’in Hisseleri Yükselişte

Bitcoin madencisi Argo Blockchain’in hisseleri, şirketin iflastan kaçınmak için Aralık ayı sonlarında Galaxy Digital ile yaptığı anlaşma ve Bitcoin fiyatındaki son artış etkisiyle yükseliş yaşadı. Şirketin Nasdaq ile listeleme uyumluluğu kazanmasının ardından gün içerisinde yüzde 14 kadar yükseliş yaşadı.

Hisseleri Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda da kote olan Argo, yaptığı açıklamaya göre, hisseleri için yapılan tekliflerin 10 gün üst üste 1 doların üzerinde kalmasının ardından, Şirket, 13 Ocak’ta hisselerini Nasdaq’ta kote etmeye devam etme şartını yerine getirdiğini aktardı.

16 Aralık’ta Nasdaq, Argo’ya hisselerinin borsada kote olma kurallarına uymadığını bildirmişti. Şirkete de sebep olarak kapanış teklif fiyatlarının 30 gün üst üste 1 doların altında olduğunu bildirildi. Madenciye, potansiyel olarak borsadan çıkarılmadan önce Nasdaq ile listeleme ayrıcalıklarını geri kazanması için bu yılın 12 Haziran’ına kadar süre verilmişti.

Şirket, artan enerji fiyatları ve Bitcoin’in fiyatının düşmesi sebebiyle iflasın eşiğinden döndü.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!