365miner.com
Bitcoin Madencilik Zorluğunda Dikkat Çeken Değişiklik: 2022’nin En Büyüğü Gelebilir!
Bitcoin Madencilik Zorluğunda Dikkat Çeken Değişiklik: 2022’nin En Büyüğü Gelebilir!

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Dikkat Çeken Değişiklik: 2022’nin En Büyüğü Gelebilir!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir sonraki Bitcoin (BTC) madenciliği zorluk güncellemesi bu yılki en büyük düşüş olabilir.

Tahminlere Göre Bitcoin Madencilik Zorluğunda 2022 Yılının En Büyük Düşüşü Gelecek

Çoğu tahmine göre, ayarlamanın önümüzdeki Salı gününün erken saatlerinde gerçekleşeceği ve -%8 ile -%7 arasında olabileceği öngörülüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda madencilik zorluğundaki düşüşü Luxor -%7.98, Braiins -%7.9 ve Bitrawr -%7.9 ile -%7.5 arasında tahmin etti.

Bu rakamlar, kaç makinenin devreye girip çıkacağına bağlı olarak önümüzdeki birkaç gün içinde değişebilir, ancak yine de madencilik ekonomisinin mevcut durumunun oldukça net bir tablosunu çiziyor.

Şirketler zarar görüyor ve hash oranına göre en büyüğü olan Core Scientific iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalabileceği uyarısında bulundu. Sektör, artan enerji maliyetleri ve düşen Bitcoin fiyatı nedeniyle marjların gerilediğini kaydetti. Ve bazı şirketler nakit sıkıntısı çekiyor ve borca gömülmüş durumda.

Bir madencilik havuzu işleten bitcoin madenciliği yazılım şirketi Luxor’un COO’su Ethan Vera, “Madencilik karlılık eşiklerinin negatife dönmesi nedeniyle hash fiyat seviyeleri direnç noktalarına ulaştığından, yaklaşan zorluk ayarlaması önemli ölçüde olumsuz olacak” dedi.

Hash fiyat, madencilerin belirli bir zaman diliminde bir hashrate biriminden elde ettikleri gelir anlamına geliyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Karşıtı Ünlü Ekonomist Kripto Paralar Hakkında İlginç İddialarda Bulundu!

Vera, bunun da ötesinde, “birçok zor durumdaki madencinin makinelerinin fişini çekmesi ve yerlerini değiştirmesi, ağ zorluğu üzerinde ek bir aşağı yönlü baskı yaratıyor” diye ekledi.

Diğer taraftan, Foundry İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jeff Burkey, “zorluk düşüşü, madencilerin artık kârlı olmayan makineleri kapatmasının bir sonucudur” dedi.

Compass Mining’in medya ve strateji direktörü William Foxley ise konuyla ilgili şunu söyledi:

“Aslında potansiyel olarak bir düşüş daha göreceğimizi düşünüyorum çünkü bu fiyata makine satmak kârlı değil. Pek çok S19J Pro kar getirmiyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!