sikayetkripto
Bitcoin Madencilik Geliri Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde
Bitcoin Madencilik Geliri Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin Madencilik Geliri Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madencilerinin elde ettiği gelir, son iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin madencileri tarafından elde edilen gelir, zayıf piyasa performansı ve artan ağ zorluğu nedeniyle daha ağır bir hesaplama talebi nedeniyle iki yılın en düşük seviyesinde. Ancak, geçtiğimiz ay Bitcoin hash oranında devam eden düşüş madencilerin kayıplarını telafi etmesini sağladı.

Bitcoin Madencilik Geliri ve Hash Oranı Verileri

Blok ödülleri ve işlem ücretlerinden oluşan toplam Bitcoin madencilik geliri dolar cinsinden 11,67 milyon dolara gerilerken; bu rakam en son 2 Kasım 2020’de Bitcoin’in işlem fiyatı 13.500 dolar civarındayken görülmüştü.

bitcoin madencileri gelirBitcoin Madenciliği Geliri

Mevcut piyasa fiyatının 16.500 dolar civarında olması madencilik gelirlerinde bariz bir artışa işaret etse de, madenciliğin zorlaşması ve artan enerji fiyatları gibi faktörler dolar bazında daha düşük gelir elde edilmesine katkıda bulunuyor.

bitcoin zorlukBitcoin Madenciliği Zorluk Grafiği

Yukarıdakilere ek olarak, bir Bitcoin bloğunun madenciliğinin zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 37 trilyona fırladı. Böylelikle, Bitcoin madencilerini rekabetçi kalmak için daha fazla enerji ve hesaplama gücü harcamaya zorladı.

Son üç ayda, Bitcoin ağının hash oranı istikrarlı bir düşüşe tanık oldu. Karma oranı, 31 Ekim 2022’de tüm zamanların 316,7 EH/sn’den yüzde 28,6 düşüşle saniyede 225,9 exahash (EH/s) seviyesinde bulunuyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!