365miner.com
Bitcoin Madencilik Ekipmanlarının Fiyatı Yüzde 70 Düştü
Bitcoin Madencilik Ekipmanlarının Fiyatı Yüzde 70 Düştü

Bitcoin Madencilik Ekipmanlarının Fiyatı Yüzde 70 Düştü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain, ayı piyasası ve küresel enerji krizinin etkisiyle fiyatların yüzde 70 düştüğünü açıkladı.

Dünya genelinde enerji kullanım politikaları, artan elektrikli fiyatları ve kripto piyasasındaki düşüş direkt olarak kripto madenciliğine etki ediyor. Yansıma da üretici ve madencilik şirketlerinin marjlarının düşmesine neden oluyor. Kripto madenciliğiyle ilgili kar marjlarında düşüş yaşayan firmalardan biri de Bitmain oldu.

Bitcoin Madenciliği Ekipman Fiyatları Düşüşte

Bitcoin madencileri ve bağlantılı şirketler, genellikle devam eden piyasa çöküşünün yükünü çekti ve çoğunluğu operasyonlarını yeniden ayarlamak zorunda kaldı. En büyük BTC madencilik ekipmanı üreticilerinden Bitmain, bu yıl içerisinde fiyatların yüzde 70 düştüğünü söyledi.

Bitmain, Twitter üzerinden yaptığı kampanya paylaşımında fiyat düşüşünü kanıtlar nitelikte, Antminer S19 Pro 100 terahash (TH) modelinin fiyatını, Luxor Technologies tarafından tutulan bir endekste piyasa fiyatının yaklaşık yüzde 30 altına, 19 dolar/TH’ye düşüreceğini söyledi.

🗣 #BITMAIN is offering an #ANTMINER S19 Pro special discount for only $19/T! For bulk orders, please contact BITMAIN sales representative directly. Customers who have already purchased S19 Pro will be eligible for coupons. 🔗: https://t.co/a9TlaCNUph pic.twitter.com/CDxKBpxYUN

— BITMAIN (@BITMAINtech) September 20, 2022

Bitmain, indirimden önceki fiyatın ne olduğunu belirtmeyi reddetti. Ancak Bitmain’in web sitesinde yayınlanan anlaşma şartlarına göre indirimle sadece 200 makine satın alınabiliyor.

Tüm piyasada yaşanan düşüş ürün maliyetlerini düşürse de düşen BTC fiyatları, madencileri madenciliğe devam etmek ve elektrik gibi operasyonel maliyetleri karşılamak için BTC’lerini satmaya itiyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!