365miner.com
ABD’li Yedi Senatörün Hedefinde Bitcoin Madenciliği Var!
ABD’li Yedi Senatörün Hedefinde Bitcoin Madenciliği Var!

Bitcoin Madenciliği Şirketi Iris Energy’den 103 Milyon Dolarlık Temerrüt Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madenciliği şirketi Iris Energy Limited, bünyesindeki madencilerden ikisinin 100 milyon dolardan fazla borç için temerrüt bildirimi aldığını açıkladı.

Avustralya’nın Sidney kentinde faaliyet gösteren madencilik operatörü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bir belgede, madencilere borç verenlerin iyi niyetli bir şekilde borç yapılandırma müzakerelerine girmeyi başaramadıklarını söyledi.

Mevcut anlaşmazlık, Iris Energy tarafından işletilen ve finanse edilen iki Bitcoin madencisi grubunun kapasitelerinin madencilerin sağladığı gelirin altına düşmesiyle başladı.

Iris Energy Bünyesindeki Bitcoin Madencilerinin Toplamda 103 Milyon Dolarlık Ödenmemiş Kredi Borcu Bulunuyor

Iris, iki grubun toplam 103 milyon dolar ödenmemiş kredisi olduğunu söyledi. Madencilik grubu ayrıca borç veren tarafın iddialarına katılmıyor ve borç veren tarafın değiştirilmiş şartları kabul etmeyi reddetmesi halinde ek mali destek sağlamayacak. Açıklamada, bu durumun madencilerin yarın yapılacak ödemeyi kaçırmalarına neden olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Iris olası temerrüt uyarısında bulunmuş ve madencilerin ayda 2 milyon dolarlık BTC ürettiğini, bunun da aylık 7 milyon dolarlık ödemelerini karşılamakta yetersiz kaldığını belirtmişti.

Şirket geçen haftaki başvurusunda, borç verenin borcu geri almak amacıyla madencilik ekipmanlarına el koyması halinde operasyonların etkilenebileceğini söyledi.

Bugün yapılan açıklamada, yan kuruluşları da dahil olmak üzere, Iris Energy’nin geçen ay sonu itibariyle bir bankada birikmiş 53 milyon doları olduğu belirtildi.

Şirket, 30 Eylül itibariyle anapara tutarları 32 milyon dolar ve 71 milyon dolar olan söz konusu iki kredinin sırasıyla 1.6 exahash/saniye (EH/s) ve 2.0 EH/s madencilik makineleri ile teminat altına alındığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!